W gąszczu kłamstw

Tytuł oryginalny:
What lies in the woods
Autor:
Kate Alice Marshall
Tłumacz:
Elżbieta Pawlik
Wydawcy:
Czwarta Strona (2024)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-68045-17-8, 978-83-68045-18-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (3 głosy)

E-BOOK. Naomi Shaw wierzyła kiedyś w magię. Dwadzieścia dwa lata temu ona i jej dwie najlepsze przyjaciółki, Cassidy i Olivia, spędziły lato, wędrując po lesie, wyobrażając sobie świat ceremonii i cudów. Nazywały to zabawą w boginie. Lato skończyło się nagle, gdy Naomi została zaatakowana. Cudem przeżyła siedemnaście ran kłutych i zidentyfikowała mężczyznę, który ją skrzywdził. Zeznania dziewcząt doprowadziły do ujęcia seryjnego mordercy, poszukiwanego za odebranie życia sześciu osobom. Były bohaterkami. I oszukały wszystkich. Przez dziesięciolecia przyjaciółki skrywały tajemnicę, dla której warto było zabić. Ale teraz Olivia chce o tym opowiedzieć, a Naomi postanawia dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się w lesie, bez względu na to, jak niebezpieczna okaże się prawda.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "W gąszczu kłamstw" to mroczny i z duszną atmosferą thriller pełen niepewności, tajemnic, kłamstw, sekretów, intryg i zwrotów akcji. Napięcie budowane jest stopniowo. Na początku ciężko było mi się wgryźć w fabułę. Były momenty, które czytałam z zapartym tchem i takie, przy których trochę przysypiałam. Akcja książki początkowo biegnie nieśpiesznie, za to w końcowych przyspiesza. I tak naprawdę to dopiero w drugiej połowie książka mnie wciągnęła. A finał był zaskakujący. Jest w tej lekturze lekki chaos, zagmatwanie, przeszłość miesza się z tera­źnie­jszo­ścią­ i nie ma rozdziałów. Oczywiście jest to dobry thriller i wzbudza zaciekawienie i mogę go polecić, a czy przypadnie Wam do gustu, to już musicie ocenić sami.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo