Cypek

Autor:
Modrzyńska Mika
Wydawcy:
Heraclon International (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-8334-812-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne

NIEZAPOMNIANA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI, ŻALU I NADZIEI Lidia, dwudziestodwuletnia dziewczyna, czuje, że jej świat się rozpada. Za chwilę zawali studia, zakończyła długoletni związek, a przede wszystkim wciąż nie może pogodzić się z tym, że jej siostra nie żyje. W pierwszą rocznicę jej śmierci postanawia odnaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania. Nocna wędrówka ulicami miasta obfituje w niespodziewane spotkania i sytuacje z jednej strony trudne, z drugiej komiczne. Brat, rodzice, narzeczony siostry, były chłopak – każdy ma swoją prawdę. Lidia, rozdarta między gniewem a poczuciem winy, będzie musiała przebyć długą drogę, by zrozumieć, co się wydarzyło.

„»Cypek« to opowieść o próbie poskładania siebie na nowo po stracie najbliższej osoby i o jednej długiej, szalonej nocy, która zmienia wszystko. Pełna silnych emocji i nadziei, że strach, furia i żal do świata w końcu znikną i poczujesz się lepiej. To New Adult w najlepszym wydaniu, które dobrze robi na serce” – MONIKA MALISZEWSKA, @maitiri_books.

„Życie tu i teraz samo w sobie rzadko bywa łatwe, a szczególnie gdy jest się człowiekiem dopiero wchodzącym w dorosłość, a już obarczonym bagażem straty jednej z najbliższych osób. »Cypek« to niezwykle emocjonalna historia. Opowiada przede wszystkim o nadziei, ale również o dorastaniu i szukaniu prawdy, dającej tak potrzebne ukojenie. To książka, której długo się nie zapomina!” – WIKTORIA ŻMUDKA, http://duzeka.pl/.

„»Cypek« to poruszająca, momentami bolesna, ale niepozbawiona ironicznego humoru powieść przenosząca do świata młodzieńczych rozterek i emocji, które jeśli nie są wyrażane, mogą po cichu okradać nas z radości, szczęścia i dobrego samopoczucia. Jak wiele może zmienić się w jedną noc? Otwórz książkę i zacznij czytać! Polecam” – SYLWIA BIAŁOWĄS, @ksiazka_do_towarzystwa.

„»Cypek« to przejmująca powieść pełna miłości, żalu i nadziei. Ukazuje trudy wchodzenia w dorosłe życie i te związane z poszukiwaniem siebie i sensu życia po stracie” – KAROLINA TOMŻYŃSKA-LECHELT, @k.tomzynska.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo