Sixteen souls

Autor:
Rosie Talbot
Tłumacz:
Robert Waliś
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-6775-921-2, 978-83-6775-922-9
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
fantasy
książki
powieści
proza
2.0

Młodzieżowa powieść grozy i romans fantasy w jednym.

Połączenie zapierającej dech w piersiach przygody i romantycznych uniesień serca!

W nawiedzonym Yorku nawet śmierć ma się czego bać.

Szesnastoletni Charlie ma w życiu same problemy. Jest jasnowidzem w Yorku, najbardziej nawiedzonym mieście w Europie, a wszyscy jego przyjaciele są duchami. W sferze uczuć też nie idzie mu najlepiej – obiekt jego westchnień znów spotyka się z kimś innym.

Jakby tego było mało, sławne zjawy zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach z ulic i zaułków Yorku. Charlie nie chce się w to mieszać, ale Sam, nowy – i okropnie irytujący! – jasnowidz w mieście, koniecznie chce, by razem sprawdzili, kto, lub co, za tym stoi.

Gdy duch, któremu Charlie wiele zawdzięcza, także znika bez śladu, chłopak nie ma wyboru, musi stawić czoła cieniom. I rodzącemu się uczuciu do Sama. Chłopcy powinni być gotowi, by zaryzykować wszystko dla duchów Yorku, bo ich przeciwnik nie zawaha się przed niczym, by wcielić w życie swój mroczny plan. Stawką jest życie pozagrobowe, a czasu jest coraz mniej…

Rosie Talbot jest zaangażowaną i uwielbianą BookTokerką ze125 tysiącami followersów i prawie 4 milionami lajków na koncie.
#SixteenSouls ma już ponad 1,5 miliona odsłon na TikToku, a ta liczba ciągle rośnie.
Powieść Sixteen Soulsma już grupę tysiąca oddanych czytelników na Goodreadsie – jeszcze przed oficjalną publikacją.
Idealna dla fanów Jonathana Strouda, Kendare Blake, Cassandry Clare i V.E. Schwab.
„Heartstopper z duchami” – takie porównanie przewija się na Tok-Toku.
Dla wielbicieli powieści Young Adult z intrygującą zagadką fabularną, starannie wykreowanym światem przedstawionym i fantastyczną różnorodnością postaci.
Jeśli spodobał wam się serial „Lockwood i spółka” na Netflixie, a teraz chcecie więcej i lepiej, to Sixteen Souls jest właśnie dla was!

Rozkosznie mroczny debiut Rosie Talbot. Wyzywam was: spróbujcie nie zakochać się w Charliem i jego duchach – w sercu nawiedzonego miasta York!

Cynthia Murphy, autorka książki Wygraj, przegraj, zabij, zgiń

Sixteen Souls to idealne połączenie niesamowitości i uroczego romantyzmu. Dzięki wyrazistym postaciom, przyjaźniom na śmierć i życie i niespodziewanym zwrotom akcji ta książka całkowicie mnie pochłonęła – śmiałam się, płakałam i nie mogłam się od niej oderwać. Czytelnicy fantasy YA i miłośnicy opowieści o duchach będą zachwyceni!

H.M. Long, autorka powieści Hall of Smoke i Temple of No God

Urzekająca opowieść o stracie, przyjaźni i miłości, która trzymała mnie w napięciu od początku do końca. Skończyłam z uśmiechem na ustach i łezką w oku.

Menna van Praag, autorka książki The Sisters Grimm

Znakomicie napisany debiut, który bez reszty mnie pochłonął. Rosie Talbot stworzyła cudownie przerażający świat z postaciami, w których się zakochacie.

Amy McCaw, autorka książki Mina and the Undead

Wyobraź sobie historię, która idealnie oddaje charakter Yorku, a następnie wypełnij ją wszystkimi tamtejszymi duchami… Kiedy już to robisz, spraw jeszcze, by była queerowa… Rosie Talbot opracowała przepis na powieść idealną!

Rory Michaelson, autor książki Lesser Known Monsters

Sixteen Souls to niezwykle inteligentna i szczera queerowa interpretacja historii o wrażliwym nastolatku, który widzi zmarłych. Talbot stworzyła coś absolutnie zachwycającego! Lekturę idealną dla każdego miłośnika upiorów.

Adam Sass, nagradzany autor 99 chłopaków Micaha Summersa

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo