Wybór

Tytuł oryginalny:
Choice
Autor:
Nora Roberts
Tłumacz:
Anna Zielińska
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Świat Książki (2022-2023)
Dressler Dublin
Wydane w seriach:
Dziedzictwo Smoczego Serca
ISBN:
978-83-813-9825-1, 978-83-8289-145-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Ostatnia część trylogii autorki bestsellerowej sagi Dziedzictwo Smoczego Serca.

Talamh to kraina zielonych wzgórz, wysokich gór, gęstych lasów i głębokich mórz, gdzie panuje magia. Portale pozwalają się przemieszczać do świata ludzi i każdy musi znaleźć swoje miejsce oraz wybrać między dobrem a złem, wojną a pokojem, życiem a śmiercią.

Breen Siobhan Kelly dorastała w świecie ludzi i przez wiele lat nie była świadoma swojej prawdziwej natury. Teraz jest w Talamh, próbując dojść do siebie po strasznej bitwie i bolesnych stratach.

Po wygnaniu wroga i zapieczętowaniu portalu nadszedł czas na odpoczynek i przygotowania. Breen rozwija się i uświadamia sobie moc, której nigdy wcześniej nie doświadczyła. To także czas świętowania – jej pierwszych świąt Bożego Narodzenia zarówno w Talamh, jak i Irlandii, przesilenia, ślubów i narodzin – i odwagi, by odnaleźć radość po smutku. Ponownie poświęca się pisaniu swoich historii i jest razem z Keeganem, który wyszkolił ją na wojownika i którego pokochała.

To Keegan jest u jej boku, gdy wrogie wiedźmy, zdradzieckie i żądne władzy, pojawiają się przed nią we śnie, praktykując czarną magię, poświęcając niewinnych i knując brutalne zniszczenie Breen. Wkrótce, zjednoczona z nim i całym Talamh, będzie szukać tych, którzy desperacko potrzebują ratunku, i stawi czoła ciemności każdą posiadaną bronią: mieczem, magią – i odwagą.

Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo