Sekret pacjentki

Tytuł oryginalny:
Patient's secret
Autor:
Loreth Anne White
Tłumacz:
Ewa Ratajczyk
Lektor:
Nikola Czarniecka
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2024)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2024)
Wydawnictwo Mando (2023-2024)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-277-3598-0, 978-83-277-3810-3
978-83-277-4037-3
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
4.8 (8 głosów)

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić

Lily Bradley ma idealne życie. Wspaniały mąż, dom nad morzem, własny gabinet psychologiczny. Każdy chciałby być na jej miejscu. Aż do tamtej nocy.

Zmasakrowane ciało kobiety zostaje znalezione pod klifami. Zagadkowa śmierć sprawia,że tajemnice Lily i jej pacjentów przestają być bezpieczne.

To niejedyna rzecz, która spędza jej sen z powiek.

Od pewnego czasu dostaje niepokojące wiadomości i czuje, że jest obserwowana.Przyjmuje też pacjentkę, która budzi w niej obsesję na punkcie przeszłości. Zbyt mrocznej,by Lily chciała do niej wracać.

Bestsellerowa autorka powraca z historią opartą na faktach, której zakończenie zaszokuje każdego.

Wyjątkowy thriller psychologiczny! Fani suspensu będą zachwyceni.„Publishers Weekly”

Loreth Anne White jest pisarką u szczytu swoich możliwości i nigdy nie było to bardziej widoczne niż w przypadku tej powieści.„Mystery & Suspense Magazine”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę przeczytałam w ciągu kliku dni. Jest bardzo wciągająca, napisana w spójny sposób. Czytając, myślałam że wiem kto jest zabójcą, jednak końcówka mnie zaskoczyła. Polecam serdecznie wszystkim przeczytać !:)
  • świetny psychologiczny kryminał , czyta się z niesłabnącym zain­tere­sowa­niem­ , podobnie zresztą jak pozostałe pozycje tej autorki
  • Świetna! Najważniejsze, żeby się nie zrażać sporą ilością stron - naprawdę warto po nią sięgnąć. Książka jest zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wciąga do głębi, więc chce się na nią poświecić każdą wolną chwilę.
  • „Sekret pacjentki” to fenomenalny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od początku do końca i porywa od pierwszych stron. Przemyślana fabuła i liczne zwroty akcji do samego końca nie pozwalają w pełni domyślić się przebiegu zdarzeń. Autorka wyjątkowo umiejętnie buduje klimat niepokoju i licznych podejrzeń. Z każdą kolejną stroną kolejne osoby wydają się być podejrzane, wszyscy coś ukrywają i wszyscy mają motyw. Nic nie jest takie jakie się wydaje. Rozdziały w książce podzielone są na 'wtedy' i 'teraz' i napisane z kilku perspektyw, dzięki czemu poznajemy całą historię okiem kilku bohaterów. Nie brakuje tu również świetnie wykreowanych postaci i opisów działających na wyobraźnię. Finał i ostateczne wyjaśnienia mną wstrząsnęły i zaskoczyły. Jak dla mnie to książka nieodkładalna po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Inspiracją do napisania tej powieści była prawdziwa zbrodnia, która wydarzyła się w Kanadzie. • Jak dla mnie książka genialna i polecam. ☺️
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo