Klątwa tygrysa

Tytuł oryginalny:
Tiger's curse
Inne tytuły:
Przeznaczenie
wyzwanie
Autor:
Colleen Houck
Tłumacz:
Martyna Tomczak
Wydawcy:
Moon Drive (2013)
Wydawnictwo Otwarte (2011-2013)
Wydane w seriach:
Moon Drive
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (10 głosów)

Colleen Houck postanowiła napisać Klątwę tygrysa po przeczytaniu sagi Zmierzch. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Powieść szturmem zdobyła listy bestsellerów, setki tysięcy fanów, a wydawcy z całego świata i producenci filmowi zaczęli walczyć o prawa do książki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie spodziewałam się tego typu książki - chętnie sięgnę do następnej części:)
  • Trudno się oderwać od tej książki. Wartka akcja. Polecam dla osób lubiących książki typu "Zmierzch".
  • Klątwa tygrysa to bardzo ciekawa i urocza powieść fantasy. Opowiada historię młodej dziewczyny Kelsey, która wyrusza w podróż do Indii, by zdjąć pradawną klątwę. Po drodze spotyka ją wiele przygód, a także uczucie miłości. Akcja szybko się toczy, nie można się nudzić przy czytaniu książki. Na plus zasługuje wplecenie mitologii indyjskiej.
  • Klątwa Tygrysa to barwna, osadzona w realiach współczesnych Indii powieść dla każdego miłośnika fantasy. Inspirowana mało znanymi wierzeniami i mitologią hinduską. Oto zwyczajna nastolatka Kelsey Heyes w poszukiwaniu wajkacyjnej pracy trafia do obwoźnego cyrku. Wkrótce poznaje główną jego atrakcję : tygrysa bengalskiego o imieniu Dhiren. Pokonując początkowy strach, Kelsey powoli zaprzyjaźnia się ze zwierzakiem. Niespodziewanie w cyrku pojawia się bogaty obcokrajowiec, który chce odkupić od cyrku tygrysa by dać mu wolność. Pragnie zawieźć go do rezerwatu w Indiach. Proponuje zaskoczonej Kelsey spore wynagrodzenie i możliwość zwiedzenia egzotycznego kraju, w zamian za opiekę nad Dhirenem w trakcie podróży. Dziewczyna oraz jej opiekunowie, z którymi mieszka od śmierci rodziców, zgadzają się na tę niezwykłą propozycję. Co stało się z Kelsey i Dihrenem? Kim naprawdę okazał się być tygrys? Tego możecie dowiedzieć się czytając cztery kolejne części Klątwy Tygrysa. aj
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Opis
Inne tytuły:Przeznaczenie wyzwanie Tiger's voyage Tiger's quest Tiger's destiny Klątwa tygrysa.T.2 wyprawa Klątwa tygrysa T.4.
Autor:Colleen Houck
Tłumacz:Martyna Tomczak
Wydawcy:Moon Drive (2013) Wydawnictwo Otwarte (2011-2013)
Serie wydawnicze:Moon Drive
ISBN:978-83-7515-154-1 978-83-7515-205-0 978-83-7515-217-3 978-83-7515-224-1 978-7515-154-1 978-85-7515-205-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo