Ścigając motyle

Tytuł oryginalny:
Chase the butterflies
Autor:
Monica James
Tłumacz:
Anna Kucharczyk
Wydawcy:
Niegrzeczne Książki (2023)
Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-8321-487-0, 978-83-8321-663-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Czy miłość jest w stanie pokonać demony przeszłości?

„Wyjdziesz za mnie, Victorio?” – te słowa na zawsze zmieniły jej życie… ale nie tak, jak się spodziewała.

Victoria miała wszystko, o czym marzyła: pracę, przyjaciół oraz ukochanego, który właśnie się jej oświadczył. Wystarczył jeden moment, aby to straciła. I to w dniu swoich urodzin.

Aby odzyskać kontrolę nad życiem i uporać się z demonami przeszłości, Victoria przeprowadza się do niewielkiego miasteczka. Nie zaznaje tam jednak spokoju. Dzień po dniu spotykają ją coraz dziwniejsze sytuacje, a do jej życia wkracza tajemniczy mężczyzna – Jude Montgomery.

Victoria myślała, że ucieczka pozwoli ukoić jej koszmary. Wkrótce przekonuje się, że przeszłość nie odpuszcza tak łatwo. Nic nie jest takie, jak się wydaje, a ona zaczyna kwestionować wszystko, co przyjmowała dotąd za pewnik. Jude może odpowiedzieć na nurtujące ją pytania, ale czy emocje nie zaciemnią jej prawdy?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka, która zafundowała emocjonalny rollercoaster. • Kompletnie niespodziewane zwroty akcji, bardzo lekko i szybko się ją czyta. Szkoda, że tak mało osób o niej wie. Polecam każdemu bez wahania!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo