Tamtego lata

Autor:
Laura Savaes
Wydawcy:
Moondrive (2023)
Wydawnictwo Otwarte
ISBN:
978-83-8135-330-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

„Może to nasze wewnętrzne potwory nas do siebie przyciągają, tak jak ogień przyciąga ćmę po to, by zginęła w jego płomieniu?” Na początku wakacji Lea Woods wraca po latach w rodzinne strony. Podczas wyjścia z przyjaciółmi poznaje kogoś, kto natychmiast staje się jej zaciekłym wrogiem. Wystarczy jedno spojrzenie w oczy Flynna Ashforda, by Lea dostrzegła coś, czego inni zdają się nie widzieć. Iskrę, która z każdym dniem intryguje ją coraz bardziej... Flynn i Lea zmagają się z niezrozumiałym przyciąganiem, starając się utrzymać swoją niecodzienną relację w sekrecie. Jednak poza rosnącym uczuciem przyjdzie im się też zmierzyć z bolesnymi tajemnicami oraz głęboko skrywanymi problemami. Czy jedno niezwykle burzliwe lato wystarczy, by dwoje zagubionych ludzi odnalazło drogę do wspólnego szczęścia? "Są takie historie, które niepostrzeżenie zakradają się do naszego serca i zostają z nami już na zawsze. Wywołują radość, łzy i złość, przynoszą ukojenie i szczęście, dają rozrywkę, ale i coś innego – tak wartościowego, że stają się częścią nas i w pewien sposób nas zmieniają. A kiedy do nich wracamy, mówimy: „To jest jedna z moich ukochanych historii. Ona tak wiele dla mnie znaczy”. Uwielbiam wszystkie emocje, jakie wzbudziła we mnie ta powieść. Nawet te, które zdemolowały moje serducho. Zwłaszcza te." Julia Biel, autorka powieści „To nie jest, do diabła, love story” i „Be My Ever” [Powyższy opis pochodzi od wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Są takie historie które zakradają się do naszego serca i zostają już z nami na zawsze. Wywołują radość i łzy. Uwielbiam wszystkie emocje jakie wzbudziła we mnie ta powieść. Czekam na kolejną część tej niedokończonej historii.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo