Na pokuszenie

Autor:
K.C. Hiddenstorm
Wydawcy:
Akurat (2023)
Legimi (2023)
Muza
ISBN:
978-83-287-2710-6, 978-83-287-2716-8
978-83-287-2923-0
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0

Chce ją mieć dla siebie, na wieczność. dziewczyna musi tylko zrobić jedną rzecz – zgrzeszyć.

Leah Winters doprowadza do ujęcia podejrzanego, jednak jej przełożonych bardziej interesują zniszczenia, jakich przy okazji dokonała. Zostaje wysłana na przymusowy urlop, który prawdopodobnie skończy się utratą stopnia detektywa. Nie chcąc do tego dopuścić, Winters proponuje komendantowi układ: odzyska posadę, jeśli przyprowadzi mu Nathaniela Thorne’a, przestępcę, który zdaje się być nieuchwytny. Pod przykrywką hostessy Leah rozpoczyna pracę w Czerwonym Baronie, kasynie Thorne’a. Mężczyzna szybko odkrywa prawdziwą tożsamość policjantki. Zamierza ją zabić, jednak na widok łańcuszka, który wypływa na jej sukienkę podczas szarpaniny, zmienia zamiar. Zdaje się, że nie tylko on ukrywa pewien sekret.

Thorne pogrywa z dziewczyną, lecz wyrachowanie szybko ustępuje fascynacji. Kiedy Leah prawie umiera z rąk Reynoldsa, który ponownie ucieka z aresztu, Nathaniel rozumie, że pod jej wpływem zaczyna się zmieniać. I zrobi wszystko, żeby ją chronić. Leah czuje, że mężczyzna jest kluczem do zagadki z jej przeszłości. Czy jednak cena za poznanie prawdy okaże się zaskakująco wysoka?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo