Tajfun

Inne tytuły:
Tajfun T. 1
Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawca:
Wydawnictwo JakBook (2023)
Wydane w seriach:
Hot Fire
Hot Fire - Agnieszka Lingas-Łoniewska
ISBN:
978-83-6768-500-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu - Katalog księgozbioru
4.0

Tomek Pietras, ps. Tajfun, ściga się w nielegalkach, czyli nielegalnych wyścigach. W przeszłości doświadczył ogromnej straty, od tamtej pory uwielbia ryzyko - daje mu ono siłę do walki z bólem, który wciąż go nie opuszcza. Pewnej nocy obok warsztatu, który prowadzi, spotyka dziewczynę z fioletowymi włosami. Początkowo sądzi, że to złodziejka. Jednakże Patrycja Kownacka po prostu ma kłopoty, a główny jest taki, że w danej chwili nie ma gdzie spać. Wraz z bratem Jackiem po trudnych przeżyciach przyjechała do Wrocławia, aby zacząć wszystko od nowa. Nielegalne wyścigi, walka z bolesną przeszłością, układy z niebezpiecznymi ludźmi, wreszcie miłość budząca się wśród ryku silników. Tajfun to pierwszy tom trylogii Hot Fire, która zabiera nas do świata, w którym liczą się tylko spryt i szybkość. To także opowieść o wewnętrznym strachu przed życiem i o tym, jak okrutną i mylącą twarz może mieć depresja, dotykająca coraz więcej osób.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nielegalne wyścigi samochodowe, niekończąca się dawka adrenaliny i ogrom emocji - to i wiele więcej otrzymujemy w kolejnej książce autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pod tytułem "Tajfun"! Czy jesteście gotowi na ostrą jazdę bez zapinania pasów bezpieczeństwa? • Tajfun, Piorun i Błysk. Przyjaciele, bracia burzy i szybkiej jazdy - to oni stanowią główną obsadę w książkach z cyklu Hot Fire. W pierwszym tomie poznajemy losy Tajfuna, czyli Tomasza Pietras i Patrycji Kownackiej. Dwoje bohaterów o burzliwych charakterach, mocno pokiereszowani przez los. On, jest mechanikiem samochodowym i spełnia się w tym co robi, jedocześnie czuje, że jest mocnym rozczarowaniem dla swoich rodziców. Ona, ucieka i szuka lepszego życia. Jej brat sprowadza na nią tylko problemy, co tylko umacnia ją w przekonaniu, że nigdy nie odetnie się od przeszłości. Szukając miejsca aby móc spędzić noc, trafia prosto na Tajfuna, a to stanowi zapowiedź problemów, miłości i walki z tym, co szykuje dla nich świat. Książka ta w swojej prostocie zawiera wiele ważnych przesłanek. Bohaterowie zmagają się z własnymi potworami i lękami. Jak każdy z nas, są tylko ludźmi, którzy dźwigają na swoich barkach potężne ciężary, a jednak odnajdują szczęście. Pomimo przeciwności, odkrywają, że są dla siebie stworzeni. Wspólne dramaty, małe chwile szczęścia, a to wszystko doprawione nutką adrenaliny, która sprytnie jest dozowana czytelnikowi pod przykrywką dynamicznej fabuły związanej z nielegalnymi wyścigami. Czy może być jeszcze lepiej? Oczywiście, że tak. Ta książka to nie tylko historia o miłości czy walce z przeszłością. To też tytuł, który uświadamia nam jak wielkim problemem cywilizacyjnym jest depresja. Jak bardzo jest podstępna, tworząca poczucie iluzji, i jak wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że być może na nią choruje. Autorka w delikatny sposób ukazała ją w postaci brata Tomka. Choć jego nie mieliśmy okazji poznać, to skutki jego działań i choroby promieniują na profil psychologiczny, ale i również na relację z rodziną naszego głównego bohatera. W tej powieści otrzymujemy wiele emocji... od smutku, współczucia, bezradności po wybuch miłości, pożądania i aktu rywalizacji. Myślę, że książka ta znajdzie wielu sympatyków, ja również ją Wam z czystym sercem polecam. • Podsumowując, jeśli szukacie tytułu, który wciągnie Was w wir wydarzeń, rozpromieni Wasze serca, kiedy odnajdziecie nadzieję na lepsze jutro, a jednocześnie doprowadzi do łez - ta pozycja jest zdecydowanie dla Was.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo