Marriage for one

Autor:
Ella Maise
Tłumacz:
Piotr Grzegorzewski
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2023)
Jednym Słowem Znak (2023)
ISBN:
978-83-240-9368-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

NAJGORĘTSZY #SLOWBURN ROMANS TEGO ROKU Jack i ja zrobiliśmy wszystko dokładnie na odwrót. Dzień, w którym zwabił mnie do swojego biura, był jednocześnie dniem naszego pierwszego spotkania i naszych zaręczyn. Magia chwili i huk otwieranego szampana? Nie? Jack Hawthorne wcale nie przypominał narzeczonego moich marzeń. Byłam zła i winiłam go za wszystko. Za swoją bezbronność i zamroczenie. Za jego błękitne oczy, za przepastne spojrzenie wycelowane wprost we mnie. Za układ, w który mnie wmanewrował. W jednej sekundzie był dla mnie nikim. W następnej stał się wszystkim. W jednej sekundzie był nieosiągalny. W następnej wydawał się całkowicie mój. W jednej sekundzie myślałam, że jesteśmy zakochani. W następnej ? że to tylko kłamstwo.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W powieści "Marriage for One" Elli Maise serwuje czytelnikowi pełną emocji i niebanalną historię miłosną, w której zręcznie miesza słodkie z pikantnym, tworząc opowieść smakującą jak deser na koniec długiego dnia – saty­sfak­cjon­ując­o i pozostawiająco ochotę na więcej. Główne postacie są jak przyjaciele z dawnych lat, których się kocha mimo wszystkich ich wad, a może właśnie przez nie. Jeśli szukasz książki, która przeniesie cię w inny wymiar i zostawi po sobie niezatarty ślad w sercu, to właśnie ją znalazłeś. Marriage for One" to również idealna propozycja dla tych, którzy pragną odrobinę romansu z nutką niegrzeczności, wciągającego jak najbardziej uzależniająca lektura.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo