Kat

Autor:
Anna Potyra
Lektor:
Jacek Dragun
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Tomasz Branicki
ISBN:
978-83-8202-914-7, 978-83-8202-984-0
978-83-8335-048-6, 978-83-8335-101-8
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
e-booki
MP3
powieści
proza
4.0

KTO STANIE SIĘ KATEM, A KTO OFIARĄ?

Tomasz Branicki jest wyszkolony do tego, by wytrzymać wszystko i poradzić sobie w każdej sytuacji. Niestety, splot niesprzyjających okoliczności przekreślił jego dalszą karierę w wojsku. Teraz jako były operator jednostki specjalnej zarabia na życie, przyjmując najbardziej nietypowe zlecenia. Sądził, że po dziesięciu latach nic już go nie zaskoczy.

Mylił się.

Podczas uroczystości w luksusowej rezydencji ginie dwójka nastolatków. Chociaż lista podejrzanych jest krótka, organom ścigania nie udaje się ustalić, kto stoi za tą wyjątkowo brutalną zbrodnią. Od tamtych wydarzeń minęło już czternaście lat, ale matka zamordowanego chłopaka wciąż nie może pogodzić się z tym, że zabójca nie został ukarany. Kiedy dostaje tajemniczą wiadomość od jednego z uczestników fatalnego przyjęcia, budzi się w niej nowa nadzieja na to, że uda się wreszcie wyjaśnić zagadkę śmierci syna. Powierza to zadanie Branickiemu, ponieważ wie, że ten na drodze do prawdy nie cofnie się przed niczym.

Labirynt tajemnic zawiedzie byłego komandosa do Portugalii, gdzie na zlanych deszczem ulicach Lizbony przyjdzie mu stoczyć nierówną walkę z bezwzględnym przeciwnikiem.

Anna Potyra, autorka bestsellerowych kryminałów z komisarzem Adamem Lorenzem („Pchła”, „Potwory”, „Pakt”), wraca z nową serią.

***

„Kto wie, czy nie jest to ostatnimi czasy jeden z najciekawiej rozpisanych bohaterów w polskiej literaturze kryminalnej. Potyra opowiada o genezie zła, społecznych nierównościach, sekretach i ukrytych prawdach. Razem z Branickim będziemy musieli udać się w bezkompromisową podróż do najbardziej przerażających zakamarków duszy. »Kat« to świeża perspektywa i wyznacznik jakości nowej fali polskiej kryminału, którego reprezentantką jest Anna Potyra. Zapamiętajcie to nazwisko. Już wkrótce będziecie je odmieniać przez wszystkie możliwe przypadki” – Marcin Waincetel, „Kultura Kryminału”.

***

„Niech was nie zwiedzie początkowe niespieszne tempo akcji, bo to tylko wstęp. Wraz z kolejnymi odkrytymi śladami napięcie rośnie. Nie odłożycie książki aż do samego końca” – Krzysztof Borzęcki

***

„W malowniczej Lizbonie odżywa zapomniana na czternaście lat tajemnicza śmierć nastolatków. »Kat« funduje nam emocjonalny rollercoaster, gdzie nic nie jest oczywiste, a zagadka wodzi czytelnika za nos do ostatniej kartki” – Natalia Krysiak

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo