Królestwo Złowrogich

Tytuł oryginalny:
Kingdom of the feared
Autor:
Kerri Maniscalco
Tłumacz:
Andrzej Goździkowski
Wydawcy:
Muza (2023)
Legimi (2023)
You Ya (2022-2023)
Wydane w seriach:
Królestwo nikczemnych
ISBN:
978-83-287-2681-9, 978-83-287-2689-5
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
fantasy
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Dwie klątwy.

Jedno proroctwo.

Rozliczenie, którego wszyscy się obawiali.

I miłość potężniejsza niż przeznaczenie.

Padnijcie na kolana przed królem i królową Piekła!

Emilia nie może się otrząsnąć po szokującym odkryciu dotyczącym jej siostry, Vittorii. Ale zanim zmierzy się z demonami przeszłości, musi zdobyć swojego króla, uwodzicielskiego Księcia Gniewu. Dziewczyna pragnie nie tylko jego ciała; chce także jego serca i duszy – a tego tajemniczy demon dać jej nie może.

Kiedy wysoki rangą członek Dworu Chciwości zostaje zamordowany, dowody z miejsca zbrodni jednoznacznie wskazują na Vittorię jako morderczynię. Emilia zrobi wszystko, aby poznać treść oskarżeń przeciwko siostrze.

Wraz z Panem Gniewu prowadzić będą występną grę, napędzaną grzechem i pełną oszustwa. Wszystko po to, by rozwiązać zagadkę morderstwa i położyć kres niepokojom, które narastają między wiedźmami, demonami, zmiennokształtnymi, a także najbardziej zdradzieckimi ze wszystkich: Złowrogimi. Emilia otrzymała ostrzeżenie, ale jeśli chodzi o Nikczemnych – nic nie jest takim, jakim się wydaje. Czy to możliwe, by prawdziwi wrogowie czaili się znacznie bliżej, niż myślała?

Autorka bestsellerów „New York Timesa”, Kerri Maniscalco, w kolejnej książce z serii proponuje czytelnikom ekscytujący romans, pełen tajemnic, zmysłowych scen i nieoczekiwanych zwrotów akcji!

To trzecia część serii autorstwa Kerri Maniscalco. Wcześniej w wydawnictwie MUZA ukazały się "Królestwo Nikczemnych i Królestwo Przeklętych."

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo