Łatwopalni

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wyd. w latach:
2012 - 2022
Wydane w seriach:
Seria z Tulipanem
Cykl Łatwopalni
Seria z Tulipanem - Filia
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
3.9 (23 głosy)

Agnieszka Lingas-Łoniewska opowiada o miłości, która przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, nawet do tych, którzy już przestali jej szukać.

Jarosław Minc – uciekający przed demonami przeszłości lekarz i malarz. Przemierza Polskę na motocyklu, nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Nie wie, co czeka go jutro, ale jest pewien jednego – nie zasługuje na szczęście.

Monika Rudzka prowadzi uporządkowane życie w małym miasteczku pod Wałbrzychem. Po studiach wróciła do domu, mieszka z wymagającą matką, uczy polskiego w lokalnej szkole i stara się wspierać przyjaciółkę. Matka rozpamiętuje młodzieńczą miłość Moniki, przyjaciółka doradza odrobinę szaleństwa. Jednak Monika wie, że w ich miejscowości wszystko jest ustalone raz na zawsze.

W końcu los rzuca Jarka na Dolny Śląsk. Wynajmuje pokoik od pań Rudzkich, prowadzi szkolenia, maluje. Sama jego obecność burzy monotonię życia w miasteczku. Czy zaprowadzi też rewolucję w sercu Moniki?

Czy nowe uczucie pozwoli uciszyć traumy, które nie dają spać? Czy ten ogień obudzi w nich zapomniane uczucia, czy też przyniesie tylko zniszczenie?

Czy przyszłość może jeszcze nieść coś dobrego?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mnie się książka podobała a najbardziej końcówka, która była dość nieoczekiwana. Rozumiem, że będzie ciąg dalszy zmagań postaci i bardzo mnie ciekawi co wygra? • Takie jest życie i tu mamy okazję popatrzeć na nie z innej, nie naszej strony.Polecam.
  • Niestety to nie moje klimaty.Chcąc być w temacie zaglądam czasem do polskiej książki, wypadałoby wiedzieć co w naszej trawie piszczy, ale przyznam mam straszne opory! I właśnie po lekturze takiej pozycji moja niechęć szaleńczo wzrasta! Brrr!
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Łatwopalni Tom 1
Autor:Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:Wydawnictwo Słowne (2020-2022) Legimi (2013-2022) Burda Media Polska (2020) Burda Książki (2020) Wydawnictwo Kobiece (2020) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2014) Wydawnictwo Filia (2013-2014) Wydawnictwo Filia grupa Termedia (2012-2014) IBUK Libra (2013) Termedia Burda Publishing Polska
Serie wydawnicze:Seria z Tulipanem Cykl Łatwopalni Seria z Tulipanem - Filia
ISBN:978-83-63622-29-9 978-83-63622-81-7 978-83-7942-257-9 978-83-8053-752-1 978-83-8053-776-7 978-83-63622-29-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo