Boska ja:

kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś

Inne tytuły:
Boska Ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jestem
Autor:
Małgorzata Lekan
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2023)
Legimi (2023)
IBUK Libra (2023)
ISBN:
978-83-277-3127-2, 978-83-277-3395-5
978-83-277-4021-2, 978-83-277-4022-9
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki
Więcej informacji...
1.0

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności. Mierzymy się z brakiem akceptacji, zrozumienia, forsowaniem naszych granic. Często czujemy się osamotnione, zagrożone, a nawet niekochane.

Małgorzata Lekan OP opowiada o sile oraz potencjale kobiecości. Mówi o tym, jak stać się kobietą pełną pasji i radości z życia, otwartą na nowe możliwości, ceniącą siebie. Pokazuje zarazem, jak przeżyć i poradzić sobie z porażkami, niską samooceną, toksycznymi relacjami czy źle wytyczonymi granicami. Dotyka też ważnych tematów związanych z duchowością oraz seksualnością. Na wszystkie te zagadnienia patrzy zarówno z perspektywy psychologicznej, jak i duchowej.

Piękno i bezpieczeństwo – gdy te dwa elementy połączą się ze sobą, kobiecość może w nas eksplodować! Czym? Niezwykłą siłą, która wynika z tego, że zamieszkałam w sobie, czyli poznałam swoje możliwości i ograniczenia, z łagodnością przyjęłam własną wersję kobiecości jako wystarczającą, a zarazem niepowtarzalną.

Małgorzata Lekan – dominikanka, absolwentka m.in. studiów teologicznych we Franciscan University of Steubenville w USA i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Instytutu Studiów nad Seksualnością w Catholic Theological Union w Chicago. Jest zaangażowana w szeroko rozumiane dzieło ewangelizacji, zwłaszcza w działalność na rzecz kobiet. Prowadzi liczne kursy i warsztaty oraz autorski program Sobotnie Sesje Samorozwoju poświęcone odkrywaniu bezcennego daru kobiecości.

Czyta: Autorka

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Boska Ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jestem kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś
Autor:Małgorzata Lekan
Wydawcy:Wydawnictwo WAM (2023) Legimi (2023) IBUK Libra (2023)
ISBN:978-83-277-3127-2 978-83-277-3395-5 978-83-277-4021-2 978-83-277-4022-9
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 nagrania poradniki poradniki i przewodniki publikacje religijne zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo