Zgubny wpływ

Tytuł oryginalny:
Deadly influence
Autor:
Mike Omer
Tłumacz:
Robert Ginalski
Wydawcy:
Świat Książki (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Sprawa Abby Mullen
ISBN:
978-83-8289-037-2, 978-83-8289-049-5
978-83-828-9688-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
literatura
3.8 (4 głosy)

Autor bestsellerów „New York Timesa” oraz „The Washington Post” Mike Omer nadchodzi z nową serią - pełną psychologicznych zwrotów akcji oraz zaskakujących posunięć policji, które jego wierni fani znają z poprzednich serii i kochają.

Kryzysy nie są obce Abby Mullen. Pracuje w NYPD, szkoląc policyjnych negocjatorów, więc każdego dnia ma do czynienia z najgorszymi scenariuszami. Nic już nie jest w stanie jej zaskoczyć.

Wszystko zmienia się, gdy dzwoni do niej Eden Fletcher, towarzyszka, która przetrwała niesławny kult Wilcox. Dwie kobiety nie rozmawiały ze sobą od nocy, podczas której doszło do tragicznej, krwawej masakry – wówczas ich ścieżki się rozeszły. Lecz teraz Eden potrzebuje pomocy Abby: ktoś porwał jej syna i domaga się 5 milionów dolarów okupu. Abby angażuje się w wydarzenia, lecz nie może się nadziwić, dlaczego porywacz wziął na cel Eden. Ta jednak odmawia komentarza. Milczy też w sprawie ich wspólnej przeszłości. I w kwestii prawdopodobnej motywacji porywacza. Nie mówi, co działo się w latach, które spędziły osobno.

Zmierzając ku prawdzie, Abby odkrywa, że jej przeszłość nie jest tak odległa, jak sądziła... i że pora się z nią zmierzyć.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo