Overthinking czyli Gdy myślisz za dużo:

23 techniki pokonywania paraliżu analitycznego i skupiania się na teraźniejszości

Tytuł oryginalny:
Stop overthinking
23 techniques to relieve stress, stop negative spirals, declutter your mind, and focus on the present,
Autor:
Nick Trenton
Tłumaczenie:
Tadeusz Zawiła
Anna Zawiła
Lektor:
Monika Wrońska
Wydawcy:
Sensus (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
Grupa Wydawnicza Helion
Wydane w seriach:
Sensus
ISBN:
978-83-283-9366-0, 978-83-283-9367-7
978-83-283-9803-0
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
podręczniki
poradniki

Poważne życiowe decyzje należy poprzedzić starannym przemyśleniem sytuacji. Wiele osób jednak nadmiernie długo analizuje nic nieznaczące sprawy, takie jak wybór stroju na spacer czy przygotowanie obiadu. Zamiast jednak podjąć szybką decyzję, taki człowiek rozpamiętuje przeszłość, układa realne i nierealne scenariusze na przyszłość i podważa już podjęte decyzje. W efekcie odczuwa irracjonalny, przytłaczający lęk i zaczyna mieć problemy z codziennym, prawidłowym funkcjonowaniem, gdyż jego rozbiegane myśli nie chcą się zatrzymać.

Ta książka jest przystępnym i bardzo praktycznym poradnikiem, dzięki któremu zrozumiesz, jak powstaje paraliż analityczny i do czego może doprowadzić. Przekonasz się również, że możesz samodzielnie sobie z nim poradzić. Znajdziesz tutaj ponad dwadzieścia skutecznych i szczegółowo opisanych technik, dzięki którym rozpoznasz, co w Twoim przypadku stanowi wyzwalacz negatywnych myśli. Dowiesz się także, w jaki sposób stopniowo zmienić swoje nawyki umysłowe, ale przede wszystkim nauczysz się technik szybkiego oczyszczania umysłu, przezwyciężania ataków stresu oraz relaksacji i skupiania się na działaniu. Kiedy uwolnisz swój umysł z niekończącej się pętli myśli, a skupisz się na tym, co ważne tu i teraz, poczujesz się o wiele lepiej. W ten sposób odzyskasz sprawczość, zaczniesz żyć pełniej i uwolnisz swój ukryty potencjał!

W książce:

  • skąd się bierze umysłowy bałagan i paraliż analityczny
  • metody zarządzania swoim stresem i czasem
  • techniki treningu autogennego
  • jak zmienić swoje schematy myślowe
  • wdrażanie nowych postaw i regulacja emocji

Skup się na tym, co ważne: tu i teraz!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo