Inkarnator

Inne tytuły:
Inkarnator 3
Autor:
Maksymilian Czornyj
Lektor:
Mariusz Bonaszewski
Wydawcy:
Storybox.pl (2023)
Wydawnictwo FILIA (2022-2023)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Honoriusz Mond
Filia Mroczna Strona
ISBN:
978-83-8280-561-1, 978-83-8280-709-7
978-83-8280-799-8, 978-83-8380-709-7
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
3.0

AUDIOBOOK. Książka mówiona w formacie MP3. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt szybka i mało spektakularna. Słynny Mortalista, Honoriusz Mond, wierzy w fizykę oraz w biologię. Odrzuca siły nadprzyrodzone oraz wiarę w reinkarnację. Jednak czy to możliwe, by zbrodniarz z przeszłości powrócił w nowym wcieleniu? Mortalista musi zmierzyć się z tą tajemnicą, nim oprawca dopadnie kolejną ofiarę. Poprzedni tom nosi tytuł "Spirytystka".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czytając książkę miałem wrażenie, że zaglebiam się w przygody Sherlocka i Watsona, gdyż ostacie Monda i Berga są podobne do tych historycznych. Autor zapomniał opisując pogoń za mordercą, że jest już w czasach obecnych, gdzie śledzą nas wszędzie kamery uliczne a nawet w tramwajach. Więc brakuje tutaj tego elementu odnalezienia wizerunku sprawcy w monitoringu. Ponadto uważam za zbędne rozdziały z dzieciństwa Monda, które niczego nie wnoszą do obecnego śledztwa, brak powiązania. Książka taka sobie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo