Po pierwsze nie szkodzić

Tytuł oryginalny:
Prio ett
Autor:
Emelie Schepp
Tłumacz:
Anna Kicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Sonia Draga (2022)
Legimi (2022)
ISBN:
978-83-8230-413-8, 978-83-8230-465-7
978-83-8230-517-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
5.0

Prokuratorka Jana Berzelius, stojąc na straży prawa, niebezpiecznie zbliża się do jego granicy… Akcja książki nie zwalnia ani na sekundę. Rozdziały są krótkie i zakończone mniej lub bardziej skomplikowanymi zwrotami akcji. Nie można się oderwać. Kultursidan.nu To jej trzecia książka i tak jak w poprzednich udało jej się stworzyć skomplikowane i niezwykle wciągające intrygi. „Nisse Scherman” Pewnego marcowego poranka w swoim mieszkaniu w Norrköping zostaje znaleziona ciężko ranna kobieta. Pierwszy na miejscu pojawia się pielęgniarz pogotowia ratunkowego Philip Engström, który robi wszystko, aby uratować jej życie. Niebawem zostaje znaleziona kolejna ofiara. Kiedy Jana Berzelius przejmuje dowodzenie nad śledztwem, zaczyna dostrzegać makabryczny schemat. I to, co na pierwszy rzut oka wyglądało na pojedynczy akt szaleństwa, szybko przeradza się w coś znacznie gorszego. Kto stoi za przerażającymi morderstwami? Wraz z inspektorem Henrikiem Levinem i inspektor Mią Bolander, Jana jest zdeterminowana, aby dowiedzieć się prawdy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Umiera matka Jany Berzelius. Pani prokurator przyjmuje diagnozę zawał serca, ale coś nie daje jej spokoju. Gdy pojawiają się kolejne ofiary makabrycznej zbrodni, Jana wiąże z nimi śmierć swojej adopcyjnej matki. Na razie najlepszy tom.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo