Łapiąc oddech

Tytuł oryginalny:
Mouthful of air
Autor:
Amy Koppelman
Tłumacz:
Barbara Spólna
Wydawcy:
Replika Aleksander Szabliński (2022)
IBUK Libra (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
ISBN:
978-83-67295-47-5, 978-83-67295-80-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza

CZY MAJĄC WSZYSTKO, MOŻNA BYĆ NIESZCZĘŚLIWYM?

Julie Davis ledwie zdołano odratować, kiedy próbowała popełnić samobójstwo. Wkrótce ma urodzić syna. Zdeterminowana, by prowadzić normalne życie, stara się być silna i cieszyć ze wszystkiego, co ma. A patrząc z boku, można odnieść wrażenie, że ma wszystko kochającego męża, pieniądze, mieszkanie na Upper West Side. Jednak pod tą powłoką idealności kryje się paraliżujące poczucie wstydu i lęki. Emocjonalne demony nie odpuszczają, pogłębiając coraz gorsze samopoczucie młodej kobiety.

W trakcie niekończących się zmagań z chorobą, Julie ponownie zachodzi w ciążę i musi odstawić leki, dzięki którym jest w stanie normalnie funkcjonować.

Łapiąc oddech to historia, która w przejmujący sposób pokazuje, że bólu depresji nie są w stanie uśmierzyć dobra materialne ani dobre rady ludzi, którzy nie mają pojęcia, na czym polega ta choroba. Każda karta tej opowieści wydobywa na światło dzienne złożoność i kruchość ludzkiej psychiki.

Na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem z Amandą Seyfried w roli głównej.

Niezwykle przekonująca historia. Już nigdy więcej nie przejdziesz na ulicy obok młodej mamy, nie zastanawiając się, co kryje się za jej pełną uśmiechu twarzą.

The New York Observer

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo