Malibu płonie

Tytuł oryginalny:
Malibu rising
Autor:
Taylor Jenkins Reid
Tłumacz:
Kaja Makowska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2022-2023)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-6705-444-7, 978-83-67054-45-4
978-83-67324-80-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (8 głosów)

Czwórka sławnego rodzeństwa urządza spektakularną imprezę z okazji końca lata. W ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze!

Malibu. Sierpień 1983 roku. Nadszedł dzień corocznej, wyczekiwanej imprezy Niny Rivy. Każdy chce być w pobliżu słynnego rodzeństwa: utalentowanej surferki i supermodelki Niny, braci – mistrza surfingu Jaya i znanego fotografa Huda oraz ich ukochanej młodszej siostry Kit. Dzieci legendarnego piosenkarza Micka Rivy są sławne w Malibu i na całym świecie.

Jedyną osobą, która nie może się doczekać końca imprezy, jest sama Nina. Nie chce być w centrum uwagi po tym, jak publicznie porzucił ją mąż, słynny tenisista. Hud też nie pali się do imprezowania –żałuje, że już dawno minął czas, by wyznać coś swojemu bratu. Jay natomiast odlicza minuty do zmroku, bo dziewczyna, o której nie może przestać myśleć, obiecała przyjść. A Kit? Ma kilka własnych tajemnic – w tym gościa, którego zaprosiła bez konsultacji z resztą.

Do północy impreza całkowicie wymknie się spod kontroli. Do rana posiadłość Niny Rivy stanie w płomieniach, ale zanim pojawi się ta pierwsza iskra, popłynie alkohol, zabrzmi muzyka, a na jaw wyjdą sekrety, które ukształtowały pokolenia.

Malibu płonie to opowieść o jednej niezapomnianej nocy z życia rodziny: tej nocy, w której każde z nich musi wybrać, co ukryje przed bliskimi… i co po sobie pozostawi.

„Pochłonęłam ją w jeden dzień i wpadłam po uszy!” – Reese Witherspoon

„Doskonała, dosadna plażowa lektura z emocjonalną głębią oceanu”. – Holly Bourne

„Książkowy drink typu sex on the beach (dosłownie)”. – Pandora Sykes

„Obowiązkowa lektura tego lata!” – Sarra Manning

„Śmiała i eskapistyczna lektura plażowa”. – Sunday Times

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam tak fantastyczną książkę!” – Dolly Alderton

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To moja pierwsze książka tej autorki. Zachęcona pozytywnymi recenzjami prozy Taylor Jenkins Reid postanowiłam sięgnąć po tę lekturę. Muszę przyznać, że książka mocno mnie rozczarowała. Cała akcja dzieje się w przeciągu jednego dnia uzupełnione retrospekcjami z przeszłości rodziny Riva. Wspomnienia z przeszłości były ciekawe, dobrze się to czytało, natomiast druga część książki rozgrywająca się od wieczora do świtu była niestety bardzo słaba – nudna, nieciekawa akcja, wiele niepotrzebnych wątków i bohaterów, którzy dla mnie pełnili funkcję jedynie zapchajdziury. Miałam wrażenie, że autorka postanowiła na siłę na imprezie organizowanej przez Ninę Rivę skojarzyć ze sobą jak najwięcej par. Niemniej jednak nie skreślam autorki i sięgnę jeszcze po inne jej tytuły. Może następnym razem będzie lepiej
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo