Wszystkie kolory miłości

Tytuł oryginalny:
Tots els colors de l`amor
Autor:
Alba Castellví Miquel
Ilustracje:
Cuchu
Tłumacz:
Katarzyna Górska
Wydawca:
Wydawnictwo Jedność (2022)
Wydane w seriach:
Jedność dla Dzieci
ISBN:
978-83-8144-538-2
Autotagi:
druk
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
proza
rodzina
zbiory opowiadań
5.0

Od pewnego czasu Klara miała wrażenie, że mama i tata kochali ją bardziej, zanim pojawił się na świecie jej młodszy brat. Przecież jeśli rodzice rozdzielają miłość na dwoje swoich dzieci, to oznacza, że każde z nich dostaje tylko połowę. Dla Klary to było jasne jak słońce. Na szczęście któregoś ranka spotkała w parku kogoś, kto pomógł jej zrozumieć, że możemy kochać równie mocno wiele osób naraz, ale każdego trochę inaczej. Ponieważ miłość ma wiele kolorów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czy rodzice każde swoje dziecko kochają równie mocno? • Odpowiedzi na to pytanie stara się poszukać bohaterka książki "Wszystkie kolory miłości" - Klara. Niedawno w jej życiu pojawił się brat Robuś. Rodzice poświęcają mu nieco więcej czasu niż Klarze, stąd u dziewczynki pojawiły się wątpliwości, co do siły rodzicielskiego uczucia względem jej osoby. Klarze wydaje się, że wcześniej mama i tata kochali ją znacznie bardziej niż w tej chwili. Teraz skoro mają w domu dwójkę dzieci, to z matematycznego punktu widzenia Klary otrzymuje ona zaledwie połowę ich miłości... Czy tak jest rzeczywiście? Klara postanawia się tego dowiedzieć. Na szczęście podczas swego nieco refleksyjnego spaceru w parku spotyka pewną intrygującą osobę, która podejmuje wyzwanie i każdego kolejnego dnia stara się jej co nieco wyjaśnić na temat wielu odcieni miłości. Ale czy tej charyzmatycznej artystce uda się Klarze wytłumaczyć wszystko, w taki sposób by dziewczynka z łatwością zrozumiała, że kochać równie mocno można bardzo wiele osób naraz? Najlepiej jeśli przekonacie się o tym sami, w tej pełnej ciepła i miłości opowieści. Polecam gorąco małym i dużym.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo