Estrogen

Autorzy:
Magda Stachula
Alicja Sinicka
Klaudia Muniak
Klaudia Kloc-Muniak
Wydawcy:
Luna (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Luna - Wydawnictwo Marginesy (2022)
Wydawnictwo Marginesy
ISBN:
978-83-67022-72-9, 978-83-67022-77-4
978-83-67157-25-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

Trzy bestsellerowe autorki emocjonujących thrillerów psychologicznych łączą siły we wspólnej powieści, która zmrozi krew w żyłach fanom gatunku. Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak stworzyły książkę, o której długo nie da się zapomnieć.

Nowobogacka rodzina Jurczyków pnie się po szczeblach drabiny społecznej w oszałamiającym tempie. Sieć ekskluzywnych restauracji wreszcie zaczyna przynosić niebagatelne zyski, co podnosi prestiż rodziny i otwiera przed nią nowe możliwości. Nic nie wskazuje na ciąg tragedii, które mają się wydarzyć…

Utalentowany kucharz i celebryta – duma rodziny – Michał Jurczyk nie pojawia się w odcinku na żywo kulinarnego show, który pokochała cała Polska. Na puste miejsce w jury spoglądają one: Daria, Patrycja i Michalina. Kobiety kochające go do szaleństwa. Kobiety tak samo go nienawidzące. Narzeczona planująca ślub, porzucona była dziewczyna i – żyjąca wiecznie w cieniu brata – siostra bliźniaczka. Która z nich najbardziej pragnęła, żeby zniknął?

Tajemniczy i zaskakujący thriller, który pokazuje, jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku!

MARCEL MOSS

Trzy autorki, trzy bohaterki. Hormon estrogenu rządzi tą powieścią! Czytelnicy, miejcie się na baczności.

LESZEK KOŹMIŃSKI

blog.kryminalnapila.pl

To jest to! Inteligentny thriller, w którym jest wszystko, co lubię – silne,

zdeterminowane kobiety, przewrotne intrygi, rozgrywki w białych rękawiczkach.

Nie mogłam się oderwać.

MAGDALENA WITKIEWICZ

Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak to naprawdę niepowtarzalne trio.

Koncepcja powieści, którą napisały trzy autorki, wydała mi się interesująca, ale nie

spodziewałam się, że wyjdzie z tego coś tak dobrego i wciągającego. Z tej historii

bije siła kobiet, ale nie brakuje w niej również silnych męskich charakterów. Estrogen na pewno Was zaintryguje! Serdecznie polecam.

K.N. HANER

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo słaba książka. Na pewno nie nazwałabym jej thrillerem. Nieźle się przy niej wynudziłam.
  • Uwielbiam Alicję Sinicką , a teraz też pozostałe 2 autorki. Do czasu kiedy nie przeczytałam pierwszej książki Alicji Sinickiej nie lubiłam trillerów, a teraz je uwielbiam. Michał przystojny szef kuchni rozstaje się po 5 latach z Patrycją, żeby związać się z Darią. Historia wydaje się dziwna do czasu kiedy Michał nagle znika, a potem jego przyjaciel Konrad. Nie mogę zdradzać zakończenia, ale jest zaskakujące. Polecam tę lekturę
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo