Nikt nie widzi słoni

Autor:
Katarzyna Wierzbicka
Ilustracje:
Agnieszka Gaj
Wydawcy:
Wydawnictwo Pactwa (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-959579-6-3, 978-83-959579-7-0
978-83-959579-8-7, 978-83-959579-9-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
fantasy
ikonografia
książki
opowiadania
zbiory opowiadań
4.0

„Ludzie chyba nie lubią zauważać rzeczy, które nie pasują do ich świata” – takie słowa z przykrością wypowiedział Słoń, którego nikt nie widzi. Na szczęście Słoń spotkał Słonicę, której pomógł uciec spod ciekawskich spojrzeń odwiedzających zoo i odkrył, że niekiedy wystarczy jedna osoba, by zostać zauważonym i być upewnionym o swoim istnieniu. Jednak żadni rodzice nie chcą takiego życia dla swojego dziecka – zwierzęta z żalem patrzyły na to, że inne dzieci nie chcą bawić się ze Słoniczką. Na szczęście pojawiła się Dziewczynka, w której odmienność nie budziła strachu ani odrzucenia. Bo czego dorośli nie chcą zauważyć, zauważy dziecko nauczone odpowiednich wartości.

Razem z Dziewczynką pociesz Słoniczkę i przekonaj, że nie jest za brzydka, zbyt duża czy zbyt niezgrabna, by się bawić z dziećmi. Że wcale nie musi być sarną, małpką czy jaszczurką. Że może być lubiana i wcale nie musi się zmieniać – ponieważ jest piękna, wspaniała i niesamowita dokładnie taka, jaka jest.

Literatura jeszcze piękniejsza w formie elektronicznej pozwoli Ci usłyszeć głos słoniowy w dowolnym miejscu na świecie. Z dziećmi w salonie po powrocie ze szkoły, w sypialni przed snem, w podróży na wakacje – zauważ Słonia, Słonicę oraz Słoniczkę i upewniaj ich w tym, że istnieją naprawdę. Zaznacz najbardziej inspirujące fragmenty lektury na swoim czytniku, zapamiętaj najważniejsze kwestie i przekaż odpowiednie wartości swoim maluchom, zachwycając się naszą najnowszą historią.

Ciesz się literaturą jeszcze piękniejszą w każdym miejscu na świecie.

Do zgrania!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo