Stan terroru

Tytuł oryginalny:
State of terror
Autorzy:
Hillary Rodham Clinton
Louise Penny
Tłumacz:
Paulina Braiter
Wydawcy:
Wydawnictwo Poradnia K (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-66555-81-5, 978-83-66555-82-2
Autotagi:
druk
epika
książki
3.0

Atak. Strach. Spirala terroru. Gra o najwyższą stawkę

Autorki bestsellerów Hillary Clinton i Louise Penny napisały powieść pełną napięcia i wiedzy dostępnej tylko wtajemniczonym.

Seria ataków terrorystycznych wstrząsa światem, dając początek międzynarodowej rozgrywce i wyścigowi zbrojeń… Gdy przerażająca skala zagrożenia staje się faktem, nowo powołana sekretarz stanu zdaje sobie sprawę, że była to od początku do końca starannie zaplanowana intryga. By stawić jej czoła, potrzebny jest wyjątkowy zespół zaangażowanych i nieustraszonych ludzi ze zdeterminowaną panią sekretarz na czele. Przychodzi czas wielkiej próby dla nich, nowo zaprzysiężonego prezydenta i całego kraju, kraju osłabionego wewnętrznymi sporami i pozbawionego mocy sprawczej na arenie międzynarodowej…

„Stan terroru” to wyjątkowy, fascynujący thriller napisany wspólnie przez Hillary Rodham Clinton, 67. sekretarz stanu USA, i Louise Penny, laureatkę wielu nagród i autorkę bestsellerów New York Timesa, w Polsce znaną z popularnej serii wydawanej przez Poradnię K o inspektorze Armandzie Gamache’u.

Najbardziej wyczekiwana premiera według People, Associated Press, Time’a, Los Angeles Timesa, Parade, Guardiana i Publishers Weekly

„Niesamowicie wciągający, przerażająco prawdopodobny thriller, który sprawi, że puls czytelników przyspieszy. Będą zachodzić w głowę, co jest fikcją, a co prawdą.Clinton i Penny są świetne każda z osobna – a wspólnie są nie do pokonania”

- Karin Slaughter, autorka bestsellerów New York Timesa

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo