Ktoś wie

Tytuł oryginalny:
Someone knows
Autor:
Lisa Scottoline
Tłumacz:
Magdalena Moltzan-Małkowska
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8234-261-1, 978-83-8234-442-4
978-83-8234-469-1
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (4 głosy)

Najnowszy thriller autorki "Powrotu Anny". Czwórka nastolatków spędza razem lato. Młodość musi się wyszumieć, więc piją, dzielą się sekretami, testując własne granice. Ich beztroskie dzieciństwo gwałtownie się kończy. Ginie młody człowiek. Gdyby nie oni, nie straciłby życia. Rozdziela ich poczucie winy i pytanie o to, kto załadował broń… Dwadzieścia lat później spotykają się po raz pierwszy od tamtego tragicznego lata. Przyjeżdżają na pogrzeb… Stare sekrety wychodzą na jaw i ożywają dawne demony. Ktoś wie, co się stało, a jednak postanawia to ukryć. Jak daleko jest gotów się posunąć, żeby uniknąć kary? Lisa Scottoline po raz kolejny pokazuje, dlaczego to ona jest prawdziwą królową suspensu, dostarczając czytelnikom genialny, uderzający thriller, który z pewnością stanąć może na półce z najlepszymi powieściami roku. The Real Book Spy Scottoline staje się mistrzynią nieuchwytnego lęku i dokłada wszelkich starań, by stworzyć sensacyjną, pełną uczuć opowieść o rzadko spotykanej wśród historii tego typu głębi. "The Providence Journal"

Lisa Scottoline - autorka licznych bestsellerów z listy "New York Timesa", laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America oraz pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction na University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła tytuł najlepszego wykładowcy. Jej książki ukazały się w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do jej thrillerów zostały zakupione przez telewizję i wytwórnie filmowe. Mieszka w Filadelfii wraz z gromadą uroczych, choć niesfornych zwierzaków.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przyznaję, że akcja książki szybko mnie wciągnęła. Wraz z Allie chciałam odkryć tajemnicę sprzed lat i dowiedzieć się kto przyczynił się do śmierci Kyle'a. Akcja w książce toczy się wartko, nie ma niepotrzebnych opisów dzięki czemu szybko się ją czyta i czytelnik się nie nudzi. Polecam.
  • czyta się szybko, ale trudno mi zrozumieć motywację "obecnych" zbrodni...
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo