Królik i Misia:

Nie taki król straszny

Tytuł oryginalny:
Bad king is a sad thing
Autor:
Julian Gough
Ilustracje:
Jim Field
Tłumacz:
Natalia Galuchowska ...
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2021-2024)
ISBN:
978-83-8240-178-3, 978-83-8240-544-6
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
3.0

Do spokojnej Doliny zamieszkanej przez Królika i Misię oraz ich leśnych przyjaciół przybywa niespodziewany gość - ogromny niedźwiedź polarny! Nowy przybysz jest wielki, zły i pragnie zostać królem całej Doliny. Misia stara się być dla niego miła i przyjacielska. Ale Niedźwiedź chce tylko, aby zwierzęta wybudowały dla niego Pałac i Królewską Toaletę. Może Wilk znalazłby sposób na pozbycie się groźnego intruza? Gdyby tylko Królik nie przepędził go do Wilczych Lasów… Czy Królik i Misia znajdą sposób na poskromienie samozwańczego Króla? Czy mieszkańcy Doliny znajdą w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby przeciwstawić się planom niedźwiedzia? Seria „Królik i Misia” to przezabawne, pełne ciepła i radości historie o przygodach miłej niedźwiedzicy Misi i bardzo zgryźliwego Królika! Opowiadania wzruszają i zarazem rozśmieszają do łez dzieci i dorosłych! Wyjątkowe dialogi i piękne ilustracje to dzieło znanego i nagradzanego duetu: pisarza Juliana Gougha i ilustratora Jima Fielda (m.in. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”, „Koala, który się trzymał”, „Mysz, która chciała być lwem”).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nastaje dzień, w którym Królik budzi się w paszczy Wilka. I tylko cudem uchodzi z życiem. W rezultacie Królikowi udaje się wypędzić Wilka do Wilczego Lasu… Raczej bezpowrotnie. Jednak chwilę później w Dolinie pojawia się kolejny nieproszony gość. Tym razem jest nim ogromny niedźwiedź polarny, który sieje postrach wśród wszystkich mieszkańców. Żąda wybudowania dla siebie wielkiego pałacu, bo to on jest przecież tutaj potężnym królem. Zwierzęta zachodzą w głowę w jaki sposób pozbyć się groźnego i nieobliczalnego misia. Początkowo nic nie przychodzi im jednak do głowy. Wspólnie dochodzą do wniosku, że jest tylko jedno zwierzę w lesie, które do tej pory u wielu budziło grozę. A tym zwierzęciem jest niestety wypędzony przed momentem Wilk… I cóż teraz począć? Czy Wilk zechciałby im pomóc w kłopocie? Królik zdobywa się na odwagę i wyrusza wprost to przerażającego Wilczego Lasu po posiłki. Czy uda mu się porozumieć z Wilkiem, zanim ten go zwyczajnie zje? Hmmm… Być może nie jest to zła koncepcja. Grunt, żeby w Dolinie na nowo nastał spokój. Przekonajcie się sami czy zwierzęta z Doliny będą na tyle odważne, by przeciwstawić się niedźwiedziowi polarnemu. Polecam gorąco ta przezabawną lekturę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Julian Gough
Ilustracje:Jim Field
Tłumaczenie:Natalia Galuchowska Teresa Bielecka
Wydawca:Wydawnictwo Zielona Sowa (2021-2024)
ISBN:978-83-8240-178-3 978-83-8240-544-6
Autotagi:druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo