Niepoprawna

Tytuł oryginalny:
Unbecoming
Autor:
Jenny Downham ...
Tłumacz:
Donata Olejnik
Wydawcy:
Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2021)
Legimi (2021)
Młodzieżówka (2021)
Młodzieżówka - Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc (2021)
ISBN:
978-83-65830-49-4, 978-83-66737-88-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.0

Chwytająca za serce powieść bestsellerowej autorki Jenny Downham, która rozkochuje w sobie czytelników w każdym wieku.

Trzy pokolenia kobiet, trzy tajemnice, trzy historie do opowiedzenia i jedna czerwona szminka, która dodaje odwagi.

Jak rozliczyć się z życiem, kiedy każdego dnia zapominasz o tym, kim jesteś? Jak odkryć piękno codziennych chwil, kiedy wciąż rozpamiętujesz przeszłość? Jak wyjść z ukrycia, kiedy boisz się być sobą?

W tej poruszającej historii kryje się wiele, a jeszcze więcej nie zostaje wypowiedziane na głos. Zabawna, smutna, szczera i mądra, ta wielopokoleniowa powieść świętuje życie jak żadna inna książka.

Przeczytaj i przekonaj się, dlaczego córki, przyjaciółki, matki i babki przekazują sobie tę książkę z rąk do rąk.

To niesamowite, jak dobra jest to książka - mądra, wzruszająca, chwytająca za serce. Trzy pokolenia kobiet, trzy tajemnice, trzy historie do opowiedzenia. Pojawia się tutaj wszystko - demencja, homoseksualizm, trudne macierzyństwo, problemy międzypokoleniowe i rodzinna miłość. Niby Young Adult, ale tak wartościowe, że przemówi także do dorosłych.

Jestem pod ogromnym wrażeniem i czuję, że to będzie jedna z tych książek, które pozostaną w moim sercu do końca życia.

Klaudyna Maciąg / @kreatywa

"Niepoprawna" to historia pięciu kobiet, które - jak nitki - łączą wspomnienia. Trudne, bolesne, te, z jakimi nie chcą się mierzyć, a które na światło dzienne wyciąga upór i choroba. Ta książka może Cię boleć, irytować, męczyć swoim ciężarem, ale musisz jej na to pozwolić - bo cały obraz utkany z tych nitek jest wyjątkowy.

Ewa Cat Mędrzecka / Cat Vloguje

Gdyby opisać „Niepoprawną” trzema słowami to byłoby to: prawdziwa, wzruszająca, ponadczasowa. To więcej niż książka, to lekcja, którą każdy z nas powinien przejść, wyciągnąć z niej wnioski i je zapamiętać. Dawno nie spotkałam tak dobrej, mądrej i bolesnej pozycji. To jedynie złudzenie, że to książka dla młodzieży. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich. Szczerze polecam.

Karolina Klimkiewicz, autorka

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna książka dla młodych (16+), ale i dla starszych czytelników. Wzruszająca historia, opowiedziana z pozycji wnuczki, mamy i babci. O miłości, poświęceniu, sztuce wybaczania oraz rozliczania się z demonami przeszłości. Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Lorelai
Opis
Autorzy:Jenny Downham Donata Olejnik
Tłumacz:Donata Olejnik
Wydawcy:Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2021) Legimi (2021) Młodzieżówka (2021) Młodzieżówka - Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc (2021)
ISBN:978-83-65830-49-4 978-83-66737-88-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo