Rozmowa z kotem

Autor:
Małgorzata Biegańska-Hendryk
Ilustracje:
Eugenia Wasylczenko
oraz:
Monika Małek
Wydawcy:
Buchmann (2021)
Grupa Wydawnicza Foksal
ISBN:
978-83-280-8771-2, 978-83-280-9603-5
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
poradniki
4.0

Życie z małym drapieżnikiem pod jednym dachem to sztuka oparta na zrozumieniu, kompromisie i umiejętności negocjacji. Aby lepiej poznać kocie reakcje i zachowania, warto nauczyć się je właściwie interpretować. "Rozmowa z kotem" to kompleksowy poradnik, który zabierze cię w podróż po świecie domowych tygrysów. Autorka - kocia behawiorystka z wieloletnim doświadczeniem - porusza rozmaite zagadnienia związane z opieką nad kotem: sposoby organizacji przestrzeni, właściwe żywienie i pielęgnację czy kwestie zdrowotne. Dzięki lekturze tej książki kocia natura nie będzie mieć przed tobą tajemnic (no, powiedzmy), a ty zaczniesz swobodniej poruszać się po meandrach kociej psychiki. Od dziś wspólnie spędzany czas będzie okazją do przeprowadzania długich i owocnych kocio-ludzkich dialogów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Rewelacyjny "nie tylko" poradnik i nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z futerkiem. Masa ciekawych informacji, które pomogą choć trochę zrozumieć koci charakter. Bardzo polecam.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo