Nieugięta

Tytuł oryginalny:
Relentless
Autor:
Karen Lynch
Tłumacz:
Katarzyna Podlipska
Wydawcy:
Wydawnictwo Papierówka (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-66429-26-0, 978-83-66429-83-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
fantasy
książki
powieści
proza
4.0

Świat Sary Grey rozpadł się dziesięć lat temu, gdy jej ojciec został brutalnie zamordowany. Teraz, w wieku siedemnastu lat, wspomnienia tamtego dnia i pragnienie zrozumienia, co się wydarzyło, wciąż nie dają jej spokoju. Dziewczyna wiedzie żywot pełen sekretów. Rodzina i przyjaciele nie mają pojęcia o nadprzyrodzonym świecie, w którym jest zanurzona, ani o potężnym darze Sary.

Pragnąc odkryć tajemnicę śmierci ojca, dziewczyna podejmuje ogromne ryzyko i wraz z najbliższymi zostaje wystawiona na wielkie niebezpieczeństwo. Jej życie powoli wymyka się spod kontroli. Zwraca na siebie uwagę sadystycznego wampira i staje się obiektem jego pożądania. Dowiaduje się również, że przyjaciele mogą mieć tajemnice, o które nigdy by ich nie podejrzewała, a także odkrywa wstrząsającą prawdę o swoim pochodzeniu.

Zawsze była bardzo niezależna, lecz aby przeżyć, musi otworzyć się na innych i ujawnić najgłębiej skrywane sekrety. Spotkanie wojownika Nikolasa wywraca jej świat do góry nogami. Tym bardziej że mężczyzna jest zdeterminowany chronić ją, nawet jeśli to ostatnia rzecz, jakiej Sara by pragnęła.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo