Cień judasza

Autor:
Anna Kusiak
Lektor:
Ilona Chojnowska
Wyd. w latach:
2021 - 2021
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8202-152-3, 978-83-8202-243-8
978-83-8233-990-1, 978-83-8233-991-8
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
dokumenty elektroniczne
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

KIEDYŚ

Lipcowa noc, wiejski festyn. Osiemnastoletnie kuzynki Klaudia i Aneta świetnie się bawią, tańczą i flirtują. W trakcie zabawy dochodzi między nimi do kłótni. Następnego dnia okazuje się, że do domu wróciła tylko jedna – Klaudia. Ruszają poszukiwania. Po kilku dniach przypadkowi grzybiarze znajdują w lesie zwłoki dziewczyny. Zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Nieudolnie prowadzone śledztwo nie przynosi odpowiedzi. Miejscowa ludność snuje domysły.

TERAZ

Klaudia wraca do rodzinnej miejscowości, by uporządkować dom po zmarłej niedawno matce. Na każdym kroku natyka się na ślady dawnej tragedii. Choć od tamtych wydarzeń minęło już dziesięć lat, wciąż ścigają ją wrogie spojrzenia. W pierwszym odruchu chce jak najszybciej zamknąć stare sprawy i wyjechać, ale uświadamia sobie, że jeżeli nie spróbuje rozwiązać tajemnicy śmierci Anety, nigdy się od niej nie uwolni. Musi poznać prawdę, nawet najbardziej okrutną.

***

„Zbrodnia, samobójstwo, poszukiwanie prawdy... Rozgrywająca się w dwóch planach czasowych, wciągająca, unikająca schematów kryminalna powieść Anny Kusiak trzyma w napięciu do ostatniej strony. Znakomity debiut! Polecam!”

Alek Rogoziński, pisarz

***

„Mała społeczność, lecz wiele niewiadomych. Tajemnice z przeszłości i zmowa milczenia. Zapowiada się ciekawie? W takim razie dodajmy do tego duszną atmosferę i świetnie wykreowanych bohaterów i oto mamy wciągającą lekturę, której nie da się odłożyć, dopóki nie przeczyta się ostatniej strony. Taka właśnie jest powieść Anny Kusiak. Polecam!”

Anna Potyra, autorka powieści Pchła oraz Potwory

***

„Świetny debiut. Klimatyczny i niepokojąco tajemniczy. Autorka stworzyła historię, która mogła wydarzyć się naprawdę. Daj się porwać mrocznej stronie wiejskiej sielanki. Przeczytasz jednym tchem, by poznać niespodziewany finał tej zagadki”.

Natalia Kielar-Cybuchowska, @rudy_lisek_czyta

***

„Powrót do rodzinnej miejscowości, która skrywa tajemnice. Gdy już sięgnięcie po »Cień judasza«, za wszelką cenę będziecie chcieli poskładać wszystkie puzzle tej układanki. Ale czy jesteście pewni, że chcecie poznać prawdę?”

Angelika Serweta-Dziuba, @angelikaserweta

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Kusiak
Lektor:Ilona Chojnowska
Redakcja:Paweł Zadrożny
oraz:Tomasz Bilecki
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2021) Heraclon International (2021) Legimi (2021) StoryBox.pl (2021) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8202-152-3 978-83-8202-243-8 978-83-8233-990-1 978-83-8233-991-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo