Rozgrywka

Tytuł oryginalny:
Shiver
Autor:
Allie Reynolds
Tłumacz:
Robert Waliś
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
Legimi (2021-2022)
ISBN:
978-83-8215-293-7, 978-83-8215-359-0
978-83-8215-375-0, 978-83-8215-442-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.4 (5 głosów)

Mrożący krew w żyłach thriller, w którym ośrodek w Alpach staje się prawdziwym escape roomem. To idealna lektura zarówno dla fanów Pacjentki Alexa Michaelidesa, jak i thrillerów Harlana Cobena i Jenny Blackhurst. Jeśli uwielbiacie Agathę Christie, to Allie Reynolds jest jej współczesną wersją. Każdy z bohaterów jest podejrzany, każdy ma coś na sumieniu. Pytanie: kto pociąga za sznurki w tej grze? Czytelnicy na całym świecie pokochali ten głośny debiut Allie Reynolds za tempo i iście filmową akcję, trzymającą czytelników w napięciu do ostatniej strony. Gdy grupa przyjaciół spotyka się w opuszczonym schronisku wśród górskich szczytów, rozpoczyna się mordercza gra. Nikt się stąd nie wydostanie, dopóki nie rozwiąże zagadki. A nawet jeśli mu się uda, nie wiadomo, czy przeżyje. Gdy Milla otrzymuje zaproszenie na spotkanie grupy dawnych przyjaciół w ośrodku narciarskim, który był świadkiem szczytu jej kariery, nie może sobie odmówić wyjazdu. Zwłaszcza że zaproszenie wysłał ktoś szczególnie dla niej ważny. Curtis, Dale, Heather, Brent – minęła dekada, odkąd Milla ich widziała. I tyle samo czasu, od kiedy podczas elitarnych zawodów snowboardowych Saskia, jedna z nich, zniknęła bez śladu. Cała piątka spodziewa się kameralnego weekendu wysoko w górach, ale kiedy tylko przekraczają próg schroniska, znikają ich telefony, a kolejka górska przestaje działać. Zamiast ognia w kominku czeka na nich instrukcja gry, która spowoduje, że odkryją swoje sekrety. I tajemnicę tego, co naprawdę wydarzyło się w dniu zawodów… Nie wiadomo, kto zorganizował to spotkanie, ale odnalezienie tej osoby staje się kwestią życia i śmierci. Tym bardziej, że zbliża się zamieć, która wkrótce odetnie im drogę ucieczki. W opuszczonym schronisku pod alpejskim lodowcem sekrety z przeszłości wyjdą wreszcie na jaw…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo wciągająca i z ciekawym zakończeniem
  • Pamiętny sprzed 10 lat ośrodek narciarski, dawni znajomi ... i tajemniczy ktoś, kto chce rozwikłać tajemnice zniknięcia pewnej snowboardzistki. Czy mogą sobie zaufać ? Kto ich tu zaprosił ? A motywy i co się stało 10 lat wcześniej- wbijają w fotel.Mega książka.
  • Dość dobra ksiązka, czyta się bardzo szybko, chociaż zakończenie raczej niewiarygodne
  • Książkę dobrze się czyta kryminał osadzony w górach w retrospekcjach trochę romans ze sportem (snowbord) w tle
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo