Weekend

Tytuł oryginalny:
Retreat
Autor:
Sherri Smith ...
Tłumacz:
Xenia Wiśniewska ...
Wydawcy:
Prószyński Media (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8234-059-4, 978-83-8234-676-3
978-83-8234-708-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.3 (4 głosy)

Cztery kobiety. Cztery tajemnice. Weekend, który odmieni ich przyjaźń na zawsze… o ile przeżyją. Katie Manning była uwielbianą przez publiczność dziecięcą gwiazdą filmową. Jej kariera miała jednak dość tragiczny finał - pewnego dnia Katie została zaatakowana i trwale oszpecona przez własnego menedżera, co w konsekwencji skierowało ją na ścieżkę autodestrukcji… Dziś dwudziestosiedmioletnia Katie pojawia się na łamach prasy wyłącznie w rubrykach "Co teraz robią byłe gwiazdy?". Niezdolna do pogodzenia się z rzeczywistością, rozczarowana życiem i ogromnie sfrustrowana czuje, że musi naprawdę odpocząć i nabrać sił oraz dystansu. Dobra okazja nadarza się, gdy narzeczona brata zaprasza Katie na weekend do położonego w cudownym zaciszu SPA. Razem z dwiema przyjaciółkami, z których jedna boryka się z gigantycznymi długami, a druga ucieka od kiepskiej pracy i nieudanego związku - Katie będzie próbowała znaleźć wytchnienie i wewnętrzną równowagę, obiecywaną przez ten zaciszny ośrodek Jednak próba odnalezienie samej siebie może przywołać więcej wspomnień, niż Katie jest w stanie udźwignąć, a w dodatku na jaw wyjdą pewne dość mroczne sekrety… "Weekend" to mrożący krew w żyłach, znakomity thriller, który stawia przed czytelnikami istotne pytanie: jak dobrze tak naprawdę znasz siebie i swoich przyjaciół? Ta powieść do prawdziwy roller-coaster. Sporo też w niej ironicznego dowcipu i naprawdę zabawnych metafor. Olśniewająca! "Publishers Weekly" Miłośnicy thrillerów będą zachwyceni! Cóż, zemsta może być grzeszna, ale w gruncie rzeczy jest zupełnie naturalna - jak pisał klasyk. "Booklist"

Sherri Smith jest kanadyjską autorką thrillerów i powieści historycznych. Kiedy akurat nie pisze, spędza czas z rodziną i dwoma, wziętymi ze schroniska, psami oraz odnawia stare meble, które inaczej trafiłyby na śmietnik. Mieszka w Winnipeg w Kanadzie, gdzie rozkoszuje się długimi, mroźnymi zimami.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • lektura bardzo na luzie - wszyscy bohaterowie są pomyleni, historia dość głupia, ale czyta się z przyjemnością
  • Beznadziejna lektura! Ledwo zdołałem zmusić sie do dokończenia, chociaż kilka razy odkadałem na półkę. Jakieś bzdurne egzystencjalne problemy zgniłego Zachodu, całkowicie niezrozumiałe dla normalnych ludzi. Obiecuje sobie już nogdy nie wypożyczać thrillerów napisanych przez kobiety.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Sherri Smith Xenia Wiśniewska
Tłumaczenie:Xenia Wiśniewska Marta Żbikowska
Wydawcy:Prószyński Media (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Duże Litery
ISBN:978-83-8234-059-4 978-83-8234-676-3 978-83-8234-708-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo