Kraina smoków

Tytuł oryginalny:
Drachenreiter
Autor:
Cornelia Funke
Tłumaczenie:
Anna Urban
Miłosz Urban
Wydawcy:
Poradnia K (2020)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-66555-04-4, 978-83-66555-05-1
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0

Smoczy odlot. Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji książka popularnej i nagradzanej niemieckiej pisarki dla dzieci.

W dolinie srebrnych smoków panuje kojący spokój. Do czasu... Pewnego dnia Szczurzyca przynosi straszne wieści: „Ludzie nadchooodzą!”. Nieustraszony młody smok Lung postanawia wyruszyć w poszukiwaniu legendarnego Skraju Nieba – miejsca, gdzie te piękne stworzenia mogą żyć w pokoju. Dołączają do niego oddana przyjaciółka Siarczynka i samotny chłopiec o imieniu Ben.

Wspierając się jedynie dziwaczną mapą i wspomnieniami starego smoka, cała trójka rusza w magiczną i niebezpieczną podróż, by dotrzeć do najwyższych szczytów świata. W drodze zawierają nowe znajomości, docierają do wspaniałych miejsc, a przede wszystkim poznają znaczenie słów „przyjaźń” i „odwaga”.

Czy uda im się dotrzeć do celu? Czy wszyscy ludzie są źli? Kto podąża ich śladem? I jak bardzo niebezpieczna może być wyprawa w poszukiwaniu najbezpieczniejszego zakątka świata?

I wreszcie, czy można przeżyć większą frajdę niż latanie pod samym niebem na smoku?!

Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji książka popularnej i nagradzanej niemieckiej pisarki dla dzieci. Wkrótce wyruszymy wspólnie w kolejną wyprawę.

Animowany film na podstawie książki wkrótce w kinach.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka w wyjątkowy sposób rozbudza wyobraźnię młodego czytelnika. Zaskakuje ciągłymi zwrotami akcji, przedziwnymi bohaterami, dowcipnym językiem. Wędrówkom, błądzeniu i spotkaniom nie ma końca. Nie wiadomo kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Lung, Siarczynka i Ben imponują nam odwagą i sprytem. Jeśli lubicie smoki, legendy i baśniowe stworzenia, ta lektura jest dla Was. Więcej na blogu: frankobajanki.pl
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo