O ważnych Rzeczach: Ku wzbogacaniu postrzegania

Inne tytuły:
O ważnych Rzeczach cz. 1,
Autor:
Hurlak Patrycja
Wydawcy:
Legimi (2020)
Wydawnictwo Salwator (2020)
ISBN:
978-83-7580-699-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
e-booki

Po Nawróconej wiedźmie i Zakochanych przyszedł czas, by pójść dalej, głębiej. Podjęcie przez autorkę studiów teologicznych jest właśnie podążaniem w tym kierunku. Ciągłe poszukiwanie i odkrywanie prowadzi Ku wzbogaceniu postrzegania. Książka jest zaproszeniem autorki do wspólnego z nią studiowania i poszerzania swojego spojrzenia.Będziemy mieli zatem okazję do śledzenia jej rozwoju duchowego i naukowego, jednocześnie zwracając uwagę czy jej język nie staje się zbyt naukowy, bo jak sama pisze:

Upoważniam cię jednak, drogi Czytelniku, do konstruktywnej krytyki i reakcji na ewentualne zmiany mojego języka w stronę tak trudnego, że czytając po polsku, będziesz się zastanawiał, czy to przypadkiem nie suahili.
***
Tematy proste, oczywiste, zarazem niepopularne, a jednak na tyle ważne, że poruszane. Książka ta zachęca do refleksji, zatrzymania się, rozejrzenia się wokół i właściwego spojrzenia na to, co najważniejsze, i do wglądu w głąb samego siebie. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.
Filip Kubiaczykdoktor nauk medycznych
Kto dzisiaj ma czas i zacięcie, by czytać Pismo Święte? Otwieramy je na chybił trafił i po chwili mamy dość. Niezrozumiały język (a my nie lubimy nie rozumieć, czujemy się wtedy zakłopotani), mnóstwo niezrozumiałych symboli. To nie dla mnie!
Teologia? Kto ma dzisiaj na nią czas? Nie mamy czasu dla siebie i dla najbliższych, a co dopiero na trudne teologiczne tematy. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się ci, którzy robią to za nas. A jeżeli jeszcze robią to w sposób ciekawy i oryginalny, to powodzenie murowane! Te krótkie teksty, które przygotowała Patrycja Hurlak, to wstęp do teologii dla zabieganych! Polecam gorąco!
Darek Malejonekmuzyk
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo