Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

Tytuł oryginalny:
Why your parents are driving you up the wall and what to do about it
Autor:
Dean Burnett
Ilustracje:
Katie Abey
Tłumacz:
Dorota Malina
Wydawca:
Insignis Media (2020-20120)
ISBN:
978-83-66575-26-4, 978-83-67323-48-2
Autotagi:
druk
książki
poradniki
rodzina
5.0

Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić? Dean Burnett Relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi bywają bardzo napięte. Doświadczyłeś sytuacji, gdy Twoi opiekunowie zachowywali się, Twoim zdaniem, kompletnie irracjonalnie? Wkurzają Cię ich zakazy i nakazy, którym musisz się podporządkować, choć wcale tego nie chcesz? Przeczytaj książkę Deana Burnetta Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić? Być może dzięki niej zrozumiesz dziwne zachowania swoich opiekunów. Czym kierują się Twoi rodzice? Nastolatki często nie wiedzą, co motywuje ich rodziców do takiego, a nie innego zachowania. Dlaczego nie możesz dogadać się z mamą lub tatą? Neurobiolog światowej sławy, Dean Burnett, postara się odpowiedzieć na tego typu pytania w swojej publikacji. Atutem książki Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić jest to, w jaki sposób została napisana. Dzięki humorystycznemu językowi autor w przystępny sposób przekaże Ci wyniki najnowszych badań z dziedziny psychologii i psychiatrii. Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania! W tej książce Dean Burnett zebrał wiele istotnych informacji o tym, dlaczego rodzice zachowują się tak, a nie inaczej. Postaraj się lepiej zrozumieć swoich „staruszków” i popraw z nimi relacje dzięki lekturze książki Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ksiazka swietna, napisana zrozumialym jezykiem - autor na szczescie nie probowal podszywac sie pod nastolatka. Szkoda, ze nie bylo dostepu do takich ksiazek wczesniej, bo uwazam, ze kazdy nastolatek powinien miec szanse przeczytac i zrozumiec samego siebie. Taki sexed.pl o mozgu i bardziej psyc­holo­gicz­nych­ zagwostkach. Rodzicom, doroslym rowniez goraco polecam, moze rozjasni to niektore sprawy zwiazane z podlotkami.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo