Powiem tylko raz

Tytuł oryginalny:
Never tell
Autor:
Lisa Gardner
Tłumacz:
Lech Żołędziowski ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2020-2021)
Legimi (2020)
Wydawnictwo Sonia Draga (2020)
Wydane w seriach:
Detektyw D.D. Warren
D.D. Warren
Kryminał
ISBN:
978-83-8215-094-0, 978-83-8215-158-9
978-83-8215-250-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (7 głosów)

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców.

Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy w pewnym domu zostają znalezione zwłoki.

I rodzinny sekret, skryty głęboko pod warstwami półprawd i kłamstw.

Przed szesnastoma laty Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją nad ciałem męża. Z pistoletem w dłoni. I zadaje pytanie, czy podobny wypadek może zdarzyć się tej samej osobie dwa razy…

Zdjęcie zastrzelonego męża Evie obiega media. Wtedy rozpoznaje go pewna kobieta, Flora – ale nie widzi w nim ofiary, lecz jednego z oprawców, którzy bezpowrotnie zniszczyli jej życie. Aby odkryć prawdę musi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły swojego porwania, wszystko, o czym przez lata chciała zapomnieć. Wraz z policjantką D.D. Warren i agentką FBI Kimberly Quincy będą musiały odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami…

Gardner wie, jak skonstruować głęboko poruszający thriller psychologiczny, któremu nie sposób zarzucić braku autentyczności. Jest mistrzynią kryminalnych historii. Fani jej powieści uznają tę książką za jedną z najlepszych, a nowi czytelnicy będą zachwyceni zajmującą intrygą i niemożliwym do przewidzenia zakończeniem.

Associated Press

Jest to z pewnością najbardziej ambitna i wszechstronna z powieści Gardner. To druzgocąca historia, która bezwzględnie trzyma swoich czytelników w napięciu. „Powiem tylko raz” jest kandydatem do tytułu najlepszego thrillera 2019 roku.

„Providence Journal”

„Powiem tylko raz” to kolejna trzymająca w napięciu powieść Lisy Gardner, niekwestionowanej królowej suspensu. Thriller, który pozostanie ze swoimi czytelnikami długo po jego skończeniu.

The Real Book Spy

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Po raz kolejny sięgając po ksiażkę Lisy Gardner,nie zawiodłam się:)Gorąco polecam.
  • Wciągająca
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lisa Gardner
Tłumaczenie:Lech Żołędziowski Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2020-2021) Legimi (2020) Wydawnictwo Sonia Draga (2020)
Serie wydawnicze:Detektyw D.D. Warren D.D. Warren Kryminał
ISBN:978-83-8215-094-0 978-83-8215-158-9 978-83-8215-250-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo