Dziewczyna z Neapolu

Tytuł oryginalny:
Italian girl
Autor:
Lucinda Riley (1968-2021)
Tłumacz:
Marzena Rączkowska ...
Wydawcy:
Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2020-2023)
Legimi (2020-2023)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (14 głosów)

Romantyczna powieść autorki serii „Siedem sióstr”, którą pokochały czytelniczki z całego świata (tłumaczenia na 37 języków i sprzedaż w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy).

W świecie muzyki kochać kogoś znaczy wybrać ścieżkę najtrudniejszą z możliwych.

Bo nic nie brzmi tak pięknie, jak pieśń miłości, ale nic też nie spala mocniej niż zdrada…

Rosanna Menici, piękna Włoszka, która zrobiła zawrotną karierę w jednej z najsłynniejszych oper świata, spisuje dla syna pamiętnik, by wyjaśnić trudne uczucie, jakie łączyło ją z jego ojcem.

Rosanna poznała Roberta w 1966 roku, kiedy śpiewała na rodzinnej uroczystości. Tego dnia znalazła miłość i drogę, jaką potem potoczyło się jej życie. Za radą dużo starszego Roberta Rosanna zaczęła uczyć się śpiewu, by po latach zostać najważniejszą solistką La Scali.

Kiedy jako dorosła kobieta przekroczyła próg mediolańskiej opery, musiała zmierzyć się nie tylko z presją wywieraną na artystów, ale też z trudnym charakterem Roberta, którego mimo lat nie przestała kochać. I choć pojawiła się szansa na odwzajemnienie jej uczucia, na drodze stanęła im przeszłość…

Porywająca opowieść o dramatycznej miłości – skąpana w słońcu Italii i blasku sławy i bogactwa jej bohaterów.

The Leigh Reporter

Zachwycający świat najpiękniejszych teatrów operowych i wielkiej muzyki. Owacje na stojąco!

The Book Trail

Ta książka była po prostu cudowna i bez reszty pochłaniająca. To jedna z tych powieści, która tak mocno przejmuje twoje życie, że kiedy ją kończysz, czujesz się tak, jakbyś przez długi czas żył z ludźmi, których nie chcesz opuszczać.

beinganne.com

To dokładnie taka książka, jak lubię – pełna emocji i pasji i serc, które aż bolą z potrzeby miłości. Daję 5/5!

Z opinii czytelniczki na portalu Goodreads

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Super ,wciągnęła mnie od samego początku
  • Książka o podejmowaniu trudnych wyborów: między pasją a rodziną, potrzebami własnymi i drugiej osoby... Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The Italian Girl Siedem sióstr: fragment powieści
Autor:Lucinda Riley (1968-2021)
Tłumaczenie:Marzena Rączkowska Maria Pstrągowska
Wydawcy:Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2020-2023) Legimi (2020-2023)
ISBN:978-83-6751-390-6 978-83-6775-751-5 978-83-6775-794-2 978-83-8215-177-0 978-83-8215-252-4 978-83-8125-177-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo