Niech stanie się światłość

Tytuł oryginalny:
Evening and the morning
Autor:
Ken Follett ...
Tłumacz:
Anna Dobrzańska-Gadowska
Lektor:
Krzysztof Gosztyła
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2017-2021)
Legimi (2020)
Wydawnictwo Albatros Sp. z o. o (2020)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz
Wydane w seriach:
Filary Ziemi
Kingsbridge
Kingsbridge - Ken Follett
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (8 głosów)

Prequel najgłośniejszej książki Kena Folletta, "Filarów ziemi", sprzedanej w ponad 27 milionach egzemplarzy.

Epicka historia o początku epoki, w której zaczęła się kształtować potęga imperium brytyjskiego.

Opowieść o nieokiełznanej żądzy władzy, walce o prawa, które służą nie tylko rządzącym, o miłości i nienawiści, desperackim dążeniu do zachowania godności, nawet tam, gdzie nie ma na nią miejsca.

Tak to się zaczęło… W Kingsbridge, które jeszcze się tak nie nazywało – 100 lat przed tym, jak Tom Budowniczy zaczął budować katedrę.

Koniec pierwszego tysiąclecia naszej ery.

Anglia, nękana od wschodu przez wikingów i od zachodu przez Walijczyków, pogrąża się w chaosie. Ale trzy pochodzące z różnych środowisk osoby rozpaczliwie próbują dojrzeć na horyzoncie światło i sprawić, by świat wydobył się z mroków barbarzyństwa.

Edgar, młody szkutnik, który w napadzie wikingów stracił dom i ukochaną, rozpoczyna życie w nowym miejscu i wykorzystuje swoje zdolności, by uciec od poniżenia i nędzy. Lady Ragna opuszcza rodzinną Normandię, aby poślubić ukochanego mężczyznę, lecz kiedy dociera do Anglii, musi walczyć we wrogim środowisku o swoją pozycję i przetrwanie. Brat Aldred, ambitny mnich, marzy o stworzeniu biblioteki, za sprawą której jego klasztor stałby się największym centrum nauki w całym chrześcijańskim świecie.

Wszyscy troje – każde z innych powodów – będą musieli zmierzyć się z przebiegłym biskupem, który złamie każde przykazanie, by zdobyć nieograniczoną władzę i bogactwo.

"Follett jest mistrzem opowiadania historii".

"The Times"

"Jeden z najlepszych pisarzy naszych czasów".

"Daily Telegraph"

"Follett zabiera czytelników w podróż w odległą przeszłość. Epicka opowieść, od której nie sposób się oderwać. Ostro i błyskotliwie napisana".

"The Denver Post"

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Ken Follett Anna Dobrzańska-Gadowska
Tłumacz:Anna Dobrzańska-Gadowska
Lektor:Krzysztof Gosztyła
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2017-2021) Legimi (2020) Wydawnictwo Albatros Sp. z o. o (2020) Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz
Serie wydawnicze:Filary Ziemi Kingsbridge Kingsbridge - Ken Follett
ISBN:978-83-8215-091-9 978-83-8215-092-6 978-83-8215-182-4 978-83-8215-227-2 978-83-8215-281-4 978-83-8215-282-1 978-83-8215-283-8 978-83-8215-284-5 978838215091
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo