Znam twoją tajemnicę

Autor:
Agnieszka Zakrzewska
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2020-2021)
NASBI (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
978-83-66195-94-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

Mroczna miłość, kłamstwa i samotność. Czy nienawiść może być lekiem na traumy przeszłości? Leo zdaje się mieć idealne życie: luksusowy apartament, najdroższe auta, garnitury szyte na miarę i niezwykle intratną pracę w roli profesjonalnego uwodziciela. Potrzebę bliskości i ciepła zastępuje mu seks bez zobowiązań. Jego chorobliwa wręcz nienawiść do kobiet staje się metodą zarabiania dużych pieniędzy. Ta bezlitosna krucjata ma swoje korzenie w tragicznych wydarzeniach sprzed lat. Gdy na jego drodze staje kolejna ofiara - Nadia - nie wie, jak ta relacja wpłynie na jego życie. Przeszłość znów da o sobie znać. Mocna historia obnażająca dramat utraconego dzieciństwa i mechanizmy obrony przed odrzuceniem. Bez znieczulenia, lukru i sztampy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Znam twoją tajemnicę" było moim pierwszy spotkaniem z autorką Agnieszką Zakrzewską. To historia w której znajdziemy całą gamę emocji. Książka opiera się na historii w której matka porzuca swe dziecko. To dziecko to Leon, którego poznajemy w wieku dziecięcym oraz dorosłym. To również Hania nie widoma dziewczynka, która miała szczęście poznając już dorosłego Leona. • Historia Leona jest trudna, jednak poznając go jako dziecko możemy wytłumaczyć jego decyzje w dorosłym życiu. • Czy Leon zdolny jest tylko do miłości do małej Hanii i swojego ojca? • Czy zdoła pozbyć się nienawiści do kobiet a przede wszystkim do swojej matki? • Autorka pokazuje nam, że dzieciństwo ma duży wpływ na to kim zostanie w przyszłości i to nie tylko w zawodzie ale także w charakterze. • życie Leona zmienia się gdy poznaje Nadię. Jednak czy Nadia jest prawdziwa? • Tego wszystkiego dowiedziecie się z książki. • Jedno jest pewne ! to nie jest romans z seksem w tle. • To jest historia dziecka odrzuconego. Dziecka, które przez własną matkę chciało popełnić samobójstwo (dobrze, że Leo miał babcię – bo to ona go znalazła, to ona zdążyła na ratunek ). Dziecka, które jako dorosły człowiek mści się na każdej kobiecie. Leo na zlecenie zrobi wszystko, by kobieta poszła z nim do łóżka. • To powieść, która zostanie z Tobą na dłużej!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo