Witaj, nieznajomy

Tytuł oryginalny:
Hello, stranger
Autor:
Lisa Kleypas
Tłumacz:
Teresa Komłosz
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2020)
Legimi (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
Wydane w seriach:
Ravenels
Rodzina Ravenelów
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8097-918-5, 978-83-8169-296-0
978-83-8169-405-6
Autotagi:
beletrystyka
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.7 (3 głosy)

Kobieta, która żyje na przekór swoim czasom. Mężczyzna, który łamie wszystkie zasady.

Czwarta część serii o rodzinie Ravenelów to solidna porcja gorącego romansu!

Doktor Garrett Gibson, jedyna kobieta wykonująca zawód lekarza w Anglii, jest swobodna i niezależna jak mężczyzna, dlaczegóż więc nie mogłaby jak oni korzystać z przyjemności życia? Jednak nigdy nie miała ochoty wdać się w romans. Aż do teraz.

Ethan Ransom, były detektyw Scotland Yardu, jest równie szarmancki, co tajemniczy; plotkują o nim, że dokonał zabójstwa i nie wiadomo, jakiej sprawie służy. Przez jedną upojną noc Garrett i Ethan dają się ponieść namiętności, by potem znów stać się sobie obcy.

Jako nieślubne dziecko Earla, odrzucone przez ojca, Ethan nie ma dobrego zdania o wyższych sferach, ale ulega czarowi dzielnej i pięknej Garrett. Mimo postanowienia, że po tej upojnej nocy będą się nawzajem unikać, Garrett zostaje wciągnięta w najbardziej niebezpieczną z dotychczasowych misji Ethana. Kiedy sprawy zaczynają iść źle, Garrett musi się wykazać umiejętnościami i odwagą, żeby go uratować. A Ethan, w obliczu zdradzieckiego rządowego spisku, gotów jest podjąć każde ryzyko z miłości do najbardziej niezwykłej kobiety, jaką spotkał w życiu.

Kolejna świetna książka w serii o rodzinie Ravenelsów. Kleypas pisze elegancką prozą, jej bohaterka jest fascynująca, a wiktoriański Londyn oddany z historyczną pieczołowitością.

"Kirkus Reviews"

Kleypas sprawia, że czujesz intensywność każdej chwili: każdy gorący pocałunek i całą ekscytującą akcję, która prowadzi do doskonałego zakończenia. Romanse Lisy Kleypas nie mają sobie równych.

"RT Book Reviews"

Elegancka, kreślona pewną ręką proza i uważna charakterystyka bohaterów zdobią każdą stronę książki "Witaj, nieznajomy". To wspaniała historia miłosna, z idealnie dobraną parą.

"BookPage"

Lisa Kleypas (ur. 1964) - bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo