Zaczekaj na mnie

Autor:
Monika Michalik
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020)
Chilli Books (2020)
Wydane w seriach:
Chilli Books
ISBN:
978-83-240-6025-2, 978-83-240-6216-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (4 głosy)

Czy będziesz na mnie czekał? Aleksander Domański ma już dość śledzących go paparazzi i czytania w prasie wciąż nowych rewelacji na temat swoich romansów. Wyjeżdża nad morze, by zaszyć się w cichym miejscu i zastanowić, czy kiedykolwiek jeszcze napisze o miłości. Już dawno przestał w nią wierzyć. Ale gdy tylko zjawia się w recepcji pensjonatu i poznaje Amelię, całkowicie zapomina o swoim planie. Nie może uwolnić się od wspomnienia jej pięknych oczu. Choć całe miasteczko huczy od plotek o przyjeździe znanego z miłostek pisarza, Amelia walczy ze sobą, by nie ulec jego urokowi. W domu czeka na nią mąż. I mimo że Grzegorz nie przypomina już mężczyzny, którego pokochała, Amelia wierzy, że jeszcze wszystko się zmieni. Przecież obiecał, że więcej nie zrobi jej krzywdy. Gdy Amelia wreszcie postanawia zaryzykować i posłuchać swojego serca, dzieje się najgorsze. Czy Aleksander spełni swoją obietnicę? Czy usunie się wreszcie w cień? Monika Michalik potrafi poruszyć najczulsze struny serca. Historie, które opowiada, czerpie z prawdziwego życia. Dają nadzieję, że przyjaźń i miłość potrafią pomóc przetrwać wszystko.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Piękny , urokliwy i nieprzewidywalny Bałtyk w tle, tak jak nieprzewidywalne jest życie Amelii, właścicielki pensjonatu Bryza, tkwiącej w małżeństwie z toksycznym mężem alkoholikiem. Namawiana przez przyjaciółkę , by złożyć pozew rozwodowy , odrzuca tę propozycję, przypisując sobie całą winę za zachowanie męża. • Dopiero przyjazd do pensjonatu gościa, znanego pisarza romansów, choć sam naprawdę jeszcze nigdy nie był prawdziwie zakochany, pozwala spojrzeć Amelii trochę inaczej na swoje dotychczasowe życie. Zauroczeni sobą Aleksander I Amelia nie zauważają , że nad losem dziewczyny zawisła bardzo ciężka ręka jej męża i .... • Czy spotkanie Aleksandra odmieni los Amelii? • POLECAM tę powieść o przemocy domowej, ale i też o sile przyjaźni i nadziei na lepsze jutro.
  • Lekka, przyjemna powieść. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo