Lista, która zmieniła moje życie

Tytuł oryginalny:
List that changed my life
Autor:
Olivia Beirne
Tłumacz:
Xenia Wiśniewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2020-2022)
Legimi (2020-2022)
Wydane w seriach:
Mała Czarna
ISBN:
978-83-7985-076-1, 978-83-7985-447-9
978-83-8215-071-1
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Komedia romantyczna, której nie może zabraknąć na Waszej liście książek na lato!

Czasami jedyne, czego potrzeba, to mały motywacyjny kopniak…

Kiedy siostra Georgii orientuje się, że nie będzie w stanie dokończyć swojej Listy-Rzeczy-Do-Zrobienia-Przed-30-tką, prosi ją o pomoc. I Georgia nie może odmówić. Będzie miała tylko kilka miesięcy, aby nauczyć się brać życie za rogi i wprowadzić w nie trochę szaleństwa. Zaczyna się od randki z Tindera, po której następuje lawina nieprzewidzianych zdarzeń…

Ta książka zabierze Was w podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy ŻYĆ!

Jedna z najzabawniejszych książek, jaką miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Olivia pisze z niesamowitym ciepłem i inteligencją – fantastyczny debiut.

Emma Copper, autorka książki The Song of Us

Rozczulająca opowieść o miłości, rodzinie i przyjaźni, pokazująca jak bardzo jesteśmy w stanie się poświęcić dla osób, na których nam zależy.

Stardust Books Reviews

Prawdziwie rozczulająca, naturalna i szczera opowieść, którą niezwykle przyjemnie mi się czytało.

Kim Nash (kimthebookworm)

Seria MAŁA CZARNA – Przyjemność, która uzależnia!

Książki z serii Mała Czarna to komedie romantyczne w stylu najlepszych filmowych historii, takich jak Zanim się pojawiłeś, Dziennik Bridget Jones czy Planeta Singli. Są zabawne, czasami wzruszające, a zawsze – inteligentne i urocze. Takie historie niełatwo dzisiaj znaleźć – ale zebrałyśmy je dla Was w jedną serię.

Mała Czarna to świetne komedie romantyczne dla każdej z nas – niezależnie od wieku! Pasują i do plecaka, i do eleganckiej torebki!

Recenzje

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szybka, dośc dobra, mocno w stylu "Bridget Jones".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo