Córki jeziora

Tytuł oryginalny:
Daughters of the lake
Autor:
Wendy Webb
Tłumacz:
Jarosław Mikos
Wydawcy:
Świat Książki Wydawnictwo (2020-2022)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-813-9332-4, 978-83-8139-563-2
978-83-828-9466-0, 978-83-813-9332-4
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0

Urzekająca powieść gotycka o tragicznej miłości oraz zagadce sprzed stu lat czekającej na rozwiązanie

Po rozpadzie małżeństwa Kate Granger szuka schronienia w domu rodziców na brzegu Jeziora Górnego. Pragnie się pozbierać i dojść do siebie – tymczasem na płyciźnie przed domem znajduje ciało zamordowanej kobiety. W fałdach intrygująco staroświeckiej nocnej szaty zmarłej leży ukryte niemowlę, równie zimne i spokojne jak jego matka. Nikt nie potrafi zidentyfikować nieżyjącej kobiety. Nikt oprócz Kate. Widziała już ją wcześniej. W swoich snach…

Historia wielkiej miłości sprzed stu lat znalazła swój tragiczny koniec, ale otaczające ją zagadki wciąż czekają na rozwiązanie. Nadeszła pora, aby jezioro ujawniło swoje tajemnice. W miarę jak odsłaniają się przed nią kolejne sekrety, Kate czuje, że coraz głębiej porywa ją wir niepokojącej opowieści przekazywanej szeptem z pokolenia na pokolenie. Teraz przyszła pora na Kate, aby jej wysłuchała.

Podczas gdy utopiona kobieta stara się zza grobu dosięgnąć teraźniejszości, Kate sięga w przeszłość. Obie muszą się spotkać, choćby we snach, aby naprawić krzywdy popełnione w przeszłości.

W tej nastrojowej opowieści rozgrywającej się na brzegach Jeziora Górnego Kate Granger czuje wyciągające się groźnie w jej stronę macki przeszłości. Ta gotycka historia, pełna intryg związanych ze starym domostwem i jego dawno zapomnianymi tajemnicami, przyprawi was o prawdziwy dreszcz grozy.

Elizabeth Hall

Precyzyjnie utkana opowieść Wendy Webb porusza wszystkie właściwe nuty. Zapomniane dziedzictwo duchów jeziora, niespokojne duchy pewnej rodziny oraz przeszłość spowita we mgle i nieukojonym żalu stapiają się w Córkach jeziora w cudownie harmonijną historię. Królowa północnego gotyku oferuje nam klasyczną opowieść o duchach, w każdym momencie tak wciągającą i poruszającą wyobraźnię, jak tylko mogą się tego po niej spodziewać wielbiciele jej talentu.

Eliza Maxwell

W zachwycającej powieści Wendy Webb, Córki jeziora, w snach otwierają się drzwi między światem zmarłych a światem żywych, duch jeziora zwraca się do obdarzonych specjalnym darem kobiet z pewnej rodziny, a zagadka morderstwa sprzed stu lat zostaje rozwiązana. To prawdziwa literacka perła, w której znajdziecie wszystko, co niesamowite, rozkoszne i niemożliwe.

Emily Carpenter

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • zaskakujaca
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo