Joga – sztuka życia

Inne tytuły:
Joga sztuka życia. Spokój i równowaga na co dzień
Autor:
Donna Farhi
Tłumacz:
Marzenna Rączkowska
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Czarna Owca (2020-2023)
NASBI (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
978-83-8143-411-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

To książka, która przenosi praktykę jogi poza matę, do codziennego życia, oraz tworzy z niej powszechną filozofię.

Donna Farhi, opierając się na jogasutrach Patańdżalego, prezentuje transformującą moc jogi. Czyni z niej kompletną życiową praktykę znacznie wykraczającą poza rutynowe ćwiczenie asan. Pokazuje jogę jako drogę do głębszej samoświadomości i wskazuje wszelkie pułapki i obietnice poruszania się po duchowej praktyce.

Książka napisana jest w przystępny i wciągający sposób, a dzięki wieloletnim doświadczeniu autorki w pracy własnej i z uczniami jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktyków jogi.

Poznaj wnikliwe podejście do jogi i uczyń z niej duchowe przewodnictwo w codziennym życiu.

„Praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem sesji na macie, praktyka jogi w życiu codziennym pozwala z radością, wrażliwością, świadomością i jasnością przejść przez to życie (…) w sposób najpełniejszy z możliwych”.

Fragment książki

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tym razem przychodzę z książką, po którą sięgnęłam w nie do końca dobrym momencie dlatego pozostawię ja bez oceny. Po pierwsze przechodziłam przez zastój praktyki jogi przez moje życiowe zawirowania, a po drugie -gonił mnie termin oddania jej do biblioteki, a jak się okazało – by naprawdę ją zrozumieć potrzeba czasu i przemyśleń. Przeczytana w kilka dni sprawiła, że uznałam zawarte w niej informacje za cenne ale jednoczenie zbyt przytłaczające by móc jakkolwiek wprowadzić je do swojego życia i doświadczeń z jogą. Donna Farhi odnosi się do swojego doświadczenia w trudnych i głębokich sprawach takich jak duchowość i odnajdywanie siebie ale także radzi jak podejść do tematu samorozwoju i syst­emat­yczn­ości­ w swoich praktykach. Uważam, że to dobra książka (poradnik) dla osób które poszukują motywacji i porządku w sferze swoich doświadczeń z jogą. Język jest bardzo przystępny, a wplatane w tekst historie z życia autorki sprawiają, że treść przyswaja się o wiele łatwiej. Planuję kiedyś wrócić do tej książki, ale na pewno nie w formie miesięcznego wypożyczenia, tylko sięgania do jej zbiorów od czasu do czasu. Tak, by zawarte w niej wartości mogły znaleźć odzw­ierc­iedl­enie­ w moim życiu, nie tylko słowach 🧘‍♀️🧘‍♂️🧘
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo