Niegrzeczny szef

Tytuł oryginalny:
Naughty boss
Autor:
Whitney Gracia Williams
Tłumacz:
Sylwia Chojnacka
Wydawca:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020)
Wydane w seriach:
Intensywne doznania
Steamy Coffee Reads Collection
ISBN:
978-83-66436-92-3, 978-83-66654-35-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
1.0

Nowa powieść autorki bestsellerowej "Turbulencji" i serii Domniemanie niewinności Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy, szuka nowej asystentki. Dotychczasowe kandydatki nie potrafiły sprostać jego oczekiwaniom. Aż pojawiła się ona. Mya nie cierpi swojego nowego szefa. Zachowuje się wobec niej niemiło i arogancko. Co prawda nieźle jej płaci i przy tym jest niezwykle pociągający, ale przecież nie jest jego własnością. Postanawia zwolnić się z wydawnictwa i szukać szczęścia w innej firmie. Szef dowiaduje się o jej decyzji. Nie może pozwolić jej odejść - nie tylko dlatego, że jest perfekcyjna w swojej pracy. Ta kobieta ma w sobie coś więcej. Michael ma plan - jeśli Mya myślała, że jest niegrzecznym szefem to jeszcze nie wie na co go stać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Michael Leighton jest przystojnym dyrektorem wydawnictwa, który znany jest głównie ze swoich seksualnych podbojów. Plotkarskie gazety cały czas donoszą o jego nowych romansach. Jest też trudny w kontaktach z personelem – nie może dogadać się z żadną asystentką. Gdy w końcu zatrudnia w firmie Myę, może chwilę odpocząć. Dziewczyna jest kompetentna i atrakcyjna, ale Michael nie wie, że go nie znosi. Kobiecie co prawda przystojny szef bardzo się podoba, ale jego charakter jest dla niej odpychający. Czy Mya wytrzyma na stanowisku? • Niegrzeczny szef Whitney G. to krótka powieść z cyklu Intensywne doznania. Książki można czytać osobno, każda dotyczy innego bohatera, łączy je jedynie gorący romans między głównymi postaciami. • W tym tomie otrzymujemy historię Michaela – szefa – i Myi – asystentki. Łączy ich praca i wzajemna niechęć – chociaż tylko pozornie. Ta dwójka pożąda się potajemnie, jednak nikt nie chce wykonać pierwszego kroku. Michael ma łatkę playboya, co podnieca Myę. Ona natomiast jest seksowna i kompetentna, co dla mężczyzny jest nieprawdopodobnym połączeniem. • Relacja tej dwójki jest bardzo płytka. Z jednej strony widzimy ich przy pracy i odnosimy wrażenie, że chcą sobie skoczyć do gardeł, a wzajemna niechęć i pogarda aż kipią. Nie kipi natomiast erotyzm. O tym, że Mya pożąda Michaela, dowiadujemy się z maili do przyjaciółki. Jednak zestawienie obraźliwych słów na jego temat z fantazjami erotycznymi w kolejnym zdaniu wypada groteskowo. Nie wiem, jak musiałby być boski mężczyzna, by przymknąć oko na jego paskudny charakter. Moim zdaniem jego zachowanie powinno go skreślić z listy obiektów pożądania w oczach Myi, jednak tak się nie stało. Michael bez widocznych powodów był po prostu dupkiem, którego nie dało się lubić. • Fabuła jest niedopracowana i płaska. Nie ma w niej niczego głębszego poza fantazjami, małą liczbą scen seksu i podkreślaną na każdym kroku wzajemną niechęcią. Zachowania bohaterów są irracjonalne, a ich relacja nie ma żadnych podwalin. Nie można się jednak zbyt bardzo czepiać, skoro powieść ma niecałe 170 stron. • Rzadko sięgam po romanse, ponieważ często są one niedopracowane. Autor skupia się na opisie scen erotycznych, a zapomina o budowaniu relacji między bohaterami. Teraz było podobnie, chociaż i scen łóżkowych było tu niewiele. Seria Intensywne doznania nie będzie moją ulubioną. • Czy polecam Niegrzecznego szefa? Tylko jeśli szukacie czegoś bardzo lekkiego, nieskomplikowanego i krótkiego na wieczór, nie jesteście wymagający i nie oczekujecie, że fabuła jakoś was wciągnie. Może gdyby było więcej scen erotycznych, byłaby pikantna i ciekawa, tu jednak tego zabrakło.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo