Wychowując dziecko z autyzmem:

pozytywne strategie oparte na terapii behawioralnej

Tytuł oryginalny:
Positive parenting for autism
powerful strategies to help your child overcome challenges and thrive,
Autor:
Victoria M. Boone
Tłumacz:
Maria Moskal
Lektor:
Katarzyna Puchalska
Wydawcy:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2023)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2020)
Legimi (2020)
Uniwersytet Jagielloński - Wydawnictwo
Wydane w seriach:
Spektrum
Spektrum (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego)
ISBN:
978-83-233-4778-1, 978-83-8179-563-0
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
podręczniki
poradniki

Skuteczne techniki dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka.

Wychowywanie dziecka z autyzmem to jedno z najtrudniejszych zadań, przed jakim może stanąć rodzic. Niełatwo nadążyć z wypełnianiem codziennych obowiązków, robiąc jednocześnie wszystko co się da, by odpowiednio stymulować rozwój swojej pociechy. Victoria M. Boone, certyfikowana analityczka behawioralna, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i terapeutami dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Autorka w przystępny sposób przedstawia zasady stosowanej analizy zachowania (SAZ) oraz wyjaśnia jej skuteczność w terapii osób z autyzmem. Pokazuje narzędzia do stworzenia spersonalizowanego planu zmiany zachowania, służącego wzmocnieniu pozytywnych i eliminowaniu niechcianych lub trudnych zachowań. Wskazówki zawarte w książce pomogą Wam w wypracowaniu pozytywnych strategii opierających się na mocnych stronach dziecka, które pozwolą mu rozwinąć ważne dla niego umiejętności. Wdrożenie ich w codziennym życiu umożliwi mu poczynienie postępów, które będą dla wszystkich źródłem radości i zadowolenia.

„To świetne wprowadzenie do stosowanej analizy zachowania dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w panice poszukujących skutecznych strategii wychowawczych. Drodzy Rodzice, spokojnie, po prostu przeczytajcie tę książkę!”. Mark R. Dixon, PhD, terapeuta, autor książki PEAK Relational Training System

Dzięki tej książce: lepiej zrozumiesz powody występowania niektórych zachowań Twojego dziecka; bardziej dostroisz się do jego trybu komunikacji i potrzeb; nauczysz je nowych, skuteczniejszych metod komunikowania się; pomożesz mu w nabywaniu umiejętności życiowych; zachęcisz dziecko do rozwijania zachowań prospołecznych; wzmocnisz zachowania pozytywne i zredukujesz trudne.

Victoria M. Boone, MA, certyfikowana analityczka zachowania (BCBA) oraz konsultantka do spraw zmiany zachowania. Założycielka i dyrektorka do spraw klinicznych The Hamilton Center – ośrodka terapii SAZ, którego misją jest wspomaganie jednostek w stopniowym dążeniu do poprawy jakości życia. W wolnym czasie szkoli studentów zafascynowanych stosowaną analizą zachowania i prowadzi zajęcia edukacyjne oraz profesjonalne warsztaty dla rodziców.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo