Świat Dysku: Blask fantastyczny

Autorzy:
Terry Pratchett (1948-2015)
Piotr W. Cholewa ...
Redakcja:
Piotr W. Cholewa
Wyd. w latach:
1995 - 2019
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.0

Najzabawniejsza i najbardziej nieortodoksyjna powieść fantasy w tej i wszystkich innych galaktykach. Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który sunie ku nieuniknionej z pozoru kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest wyjątkowo mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Rincewind, którego po raz ostatni widziano, jak spadał poza krawędź świata... Rincewind, niezbędny dla ocalenia Świata Dysku, zostaje magicznie ściągnięty z Kosmosu, by stać się obiektem polowania wszystkich ośmiu Obrządków Magicznych, próbujących odzyskać ukryte w jego umyśle Zaklęcie. W towarzystwie Dwukwiata z Bagażem i Cohena - największego i najsłynniejszego z bohaterów Dysku (choć ostatnio trochę bez formy) - po licznych przygodach powraca do Ankh Morpork, by uczestniczyć w jednym z kluczowych wydarzeń historii i kosmologii równocześnie. Na szczęście zakończonym szczęśliwie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niestety druga z kolei książka z cyklu Świat Dysku - Blask Fantastyczny, nie jest tak fantastyczna jak jej poprzedniczka. Forma niedokończonego maga Rincewinda zdecydowanie spadła zaś pierwszy turysta czyli Dwukwiat również nie błysnął. Nadal fenomenalny jest Bagaż, super postać Cohena Barbarzyńcy i szkoda, że tak rzadkie były spotkania Śmierci z nieudolnym magiem. Ocena na 4-(trochę zawyżona z sentymentu).
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Terry Pratchett (1948-2015) Piotr W. Cholewa Krzysztof Tyniec
Redakcja:Piotr W. Cholewa
Tłumacz:Piotr W. Cholewa
Ilustracje:Josh Kirby
oraz:Piotr W. Cholewa
Wydawcy:Legimi (2009-2019) Prószyński i Spółka (1995-2019) Prószyński Media (2013) Biblioteka Akustyczna (2009) Fantastyka Spółka (1996)
Serie wydawnicze:Świat Dysku Fantastyka Discworld series Fantastyka - Prószyński i S-ka Nowa Fantastyka
ISBN:83-7337-048-X 83-7337-124-9 83-7337-790-5 83-7337-992-4 83-86669-45-4 978-83-7648-140-1
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo