Bądź moim światłem

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019-2020)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66431-10-2, 978-83-66431-11-9
978-83-66657-60-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.1 (10 głosów)

Czy jeden spacer może zmienić całe życie? Ta historia poruszy wasze serca…Gdy Magda wraca do mieszkania w pewien listopadowy wieczór, miasto niespodziewanie pogrąża się w mroku. Dziewczyna ma wyjątkowego pecha – nie dość, że w całej dzielnicy nie ma prądu, to jeszcze rozładował jej się telefon. Na szczęście przechodzący akurat z latarką mężczyzna oferuje jej pomoc. Rozmowa i wspólny spacer sprawiają, że między dwojgiem nieznajomych rodzi się nić porozumienia.W domu na Magdę czeka mąż, z którym od lat kobieta dzieli los – przysięgali przecież, że to na dobre i na złe. Wydaje się jednak, że łączące ich uczucie dawno wygasło. Czy aby na pewno? Ponowne spotkanie z poznanym tamtego pechowego wieczoru mężczyzną sprawia, że Magda ma coraz więcej dylematów. Co wybierze, lojalność czy własne szczęście? "Bądź moim światłem" to niezwykle dojrzała i przejmująca opowieść o wyborach z gatunku tych najtrudniejszych.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Moja przygoda z książkami Agaty Przybyłek zaczęła się tym, że nie skończyłam czytać Takie rzeczy tylko z mężem. Potem postanowiłam spróbować ponownie i przeczytałam Gdy zasypie śnieg i Bez Ciebie oraz Jeszcze raz. A teraz Bądź moim światłem i z przyjemnością oddawałam się tej lekturze, pochłonęłam ją w pociągu relacji Warszawa Kielce. Historia Magdy jej relacji ze sparaliżowanym mężem dla niej okrutnym oraz kiełkująca miłość do Michała spotkanego przypadkiem gdy miasto popada w ciemność po awarii prądu. Miła , wciągająca lektura. Polecam.
  • Bardzo dobrze napisana, czyta się z zaciekawieniem, przydałby się ciąg dalszy historii
  • Agata Przybyłek - BĄDŹ MOIM ŚWIATŁEM • Listopadowy wieczór, pogrążone w mroku miasto z powodu awarii prądu i w czasie wędrówki do domu - niespodziewane spotkanie - MAGDY, żony Pawła, niepełnosprawnego mężczyzny po wypadku, zgryźliwego, okrutnego , ubliżającego codziennie kobiecie, dla której zobowiązanie "na dobre i na złe" jest świętością i MICHAŁA, od kilku lat wdowca. • Coś między nimi zaiskrzyło i powoli bohaterowie ulegają swemu czarowi, choć początkowo nie do końca są wobec siebie szczerzy, szczególnie Magda, która stanęła przed trudnym wyborem. • Co zwycięży - uczucie czy małżeńskie zobowiązanie, serce czy rozum? • POLECAM tę słodko - gorzką , refleksyjną opowieść z atmosferą świąteczną w tle.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo