Szczęście przy kominku

Autor:
Gabriela Gargaś
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66431-45-4, 978-83-66431-46-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.4 (5 głosów)

Poznaj pełną świątecznego ciepła opowieść, która w te Święta może przydarzyć się również tobie.Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści – „Antykwariat z książką i kawą”. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię Świąt!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Gabriela Gargaś - SZCZĘŚCIE PRZY KOMINKU • To niezwykle klimatyczna opowieść o codzienności, o bohaterach, których takich zapewne wielu jest wśród nas, o ich życiowych wątpliwościach, problemach, czasem trudnych do rozwiązania, a czasem po prostu potrzebujących tylko dobrej rady. • A znaleźć tę dobrą radę można w antykwariacie Buni - starszej pani, która jest właścicielką owego Antykwariatu z Książką i Kawą. • Jak dobra, barwna wróżka Bunia bryluje wśród swych klientów , a raczej lepiej nazwać ich przyjaciółmi, wysłuchując ich , wspierając dobrą radą ,częstując doskonałą kawą , przepysznym ciastem i przede wszystkim nadzieją na lepsze jutro. • Polecam tę gorzko - słodką opowieść o prawdach życiowych , ciepłą i wzruszającą, w świątecznym klimacie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo